MATERIAŁ INTERNAUTY

BRZESZCZE: Znęcał się nad żoną, następnie spalił jej kota w piecu..

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach postawili zarzuty 49 – letniemu mieszkańcowi Brzeszcz. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie nad żoną oraz zabicie i spalenie w piecu jej kota.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę 29 sierpnia  2015 około godziny 20.00 gdy do Komisariatu Policji w Brzeszczach wbiegła kobieta z obrażeniami twarzy. Policjanci natychmiast zajęli się pokrzywdzoną i ustalili, że została pobita przez męża, który następnie zabił jej kota, po czym wrzucił go do pieca. Pokrzywdzona pod opieką ratowników medycznych z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu, została przewieziona do szpitala. Policjanci natomiast pojechali do  miejsca zamieszkania pokrzywdzonej, gdzie zatrzymali sprawcę przemocy. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Podczas oględzin domu funkcjonariusze ujawnili ślady krwi, a w piecu nadpalone zwłoki kota.

Zatrzymany trafił do policyjnych aresztów. Policjanci zebrali dowody, na podstawie których postawili mu zarzut znęcania się nad żoną oraz zabicia zwierzęcia, natomiast Prokurator na wniosek policjantów zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się do żony oraz zakazu opuszczania kraju.

Za przestępstwa, których się dopuścił grozi do 10 lat pozbawienia wolności.