Zamknięty

Pisze o tym:

13 reporterów

Dodano:

13 materiałów

Brytyjczycy decydują o wyjściu z UE. Czy obawiasz się Brexitu?

Referendum w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej już dziś. Czy Polacy powinni bać się Brexitu? Jak powinni zdecydować Brytyjczycy? A może nasz kraj również powinien rozważyć wyjście z UE? Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie.

Jak podaje tvn24bis.pl, pełnoletni obywatele Wielkiej Brytanii, Irlandii i państw Wspólnoty Narodów, którzy są rezydentami Wielkiej Brytanii, zdecydują dzisiaj o ewentualnym wyjściu z Unii Europejskiej.

400 tys. Polaków prawdopodobnie wróci do kraju w przypadku ewentualnego Brexitu. Oznacza to, że jednocześnie zmniejszy się także suma środków przelewanych przez nich do kraju, która obecnie wynosi 902 mln euro. To jednak niejedyny możliwy skutek. "Wielka Brytania do unijnej kasy wpłaca bowiem ok. 10 mld euro. Proporcjonalnie największa część tych pieniędzy płynie do Polski, mało prawdopodobne jednak, by inne kraje chciały wyrównać straty po Brexicie. Opuszczenie Wspólnoty przez Brytyjczyków wywoła także problemy dla eksporterów i przewoźników" - czytamy na tvn24bis.pl.

Więcej na portalu tvnbis.pl.

W poprzedniej sondzie pytaliśmy Was o to, czy Polska również powinna wziąć pod uwagę wystąpienie z Unii Europejskiej. Oddaliście niemal 900 głosów, a 70% z Was opowiedziało się za tym, by nie podążać śladem Wielkiej Brytanii. Teraz pytamy Was, czy Polacy powinni bać się konsekwencji wynikających z Brexitu?

Czekamy również na komentarze i relacje tych z Was, którzy mieszkają na wyspach. Jakie panują nastroje wśród Polaków i Brytyjczyków? Dołączajcie do naszego gorącego tematu!