tvnpix
Lód uszkodził szybę samochodu

Bryła lodu spadła z ciężarówki. Zraniony kierowca, zniszczone auto

Policja poszukuje kierowcy samochodu ciężarowego, z którego oderwała się bryła lodu i uszkodziła przednią szybę przejeżdżającego auta. Rozbite szkło zraniło kierującego mężczyznę. O zdarzeniu, do którego doszło w Strzelcach Opolskich, redakcję Kontaktu 24 poinformował pan Tomasz, poszkodowany kierowca.

Jak relacjonował pan Tomasz, z przejeżdżającego obok samochodu ciężarowego na maskę jego auta spadła tafla lodu. Bryła zniszczyła przednią szybę jego samochodu, a rozbite szkło raniło go w głowę. Do zdarzenia doszło przy wjeździe na drogę krajową numer 94.

- W piątek tuż przed godziną 10 w miejscowości Strzelce Opolskie, podczas mijania się z ciężarówką, na mój samochód spadła z niej ogromna tafla lodu. Rozbiła przednią szybę i uderzyła mnie w głowę - mówił internauta.

Szwy i pokaleczona twarz

- Pogotowie odwiozło mnie do szpitala, na szczęście skończyło się na paru szwach na głowie oraz pokaleczonej twarzy. Parę centymetrów dalej i mogło się skończyć tragicznie. Pojazd miał oblodzony cały dach naczepy, a tafla lodu, która spadła na mój samochód, miała około metra kwadratowego wielkości oraz grubość około dwóch lub trzech centymetrów - opisywał mężczyzna.

Dodał, że poszukiwani są świadkowie wypadku, gdyż kierowca samochodu ciężarowego odjechał z miejsca zdarzenia.

Policja szuka kierowcy samochodu ciężarowego

Interwencję w tej sprawie potwierdziła aspirant Anna Kutynia z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

- Policja w godzinach porannych otrzymała informację o tym, że kierujący skodą octavią, zjeżdżając z wiaduktu w Strzelcach Opolskich, wymijał ciągnik z naczepą, z której oderwała się bryła lodu. Zniszczyła przednią szybę jego samochodu, powodując także uraz w postaci rozcięcia łuku brwiowego. Policja poszukuje kierowcy ciągnika z naczepą - powiedziała policjantka.

To nie pierwszy raz, gdy spadające z rozpędzonych pojazdów bryły lodu powodują różnorakie zniszczenia. Ponad rok temu doszło do podobnej sytuacji, kiedy auto Reportera 24 mijało ciężarówkę. Wtedy z naczepy spadła bryła lodu, która stłukła szybę samochodu.

Na samochód pana Tomasza spadła bryła lodu Źródło: tvn24
Autor: jw, est/ak Źródło: Kontakt 24