tvnpix

Błoto, przyjaźń, muzyka. Wasze relacje

Trzy dni, 500 tysięcy uczestników i masa koncertów - to wszystko na jednym z największych festiwali rockowych w Europie. XVIII Przystanek Woodstock organizowany w Kostrzynie nad Odrą dobiegł końca. Uczestnicy tej imprezy przesyłają już do nas pierwsze zdjęcia pokazujące atmosferę tego wielkiego, muzycznego święta.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzyki rockowej. Od dziewięciu lat impreza odbywa się w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W tym roku zaprezentowało się ok. 60 wykonawców z Polski i zagranicy.

Według szacunku Fundacji WOŚP, na Przystanku było 500 tysięcy osób. "Ta ogromna liczba ludzi jest głównie widoczna podczas koncertów" - mówił w piątek Jerzy Owsiak.

Prezydenci na otwarciu

W czwartek w oficjalnym otwarciu imprezy uczestniczyli prezydenci Polski i Niemiec. "Wiem, że dzisiejsza radość młodych Polaków, młodych Niemców ma swój początek w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a to oznacza, że my jako naród też potrafimy łączyć pracę dla innych z radością i zabawą" - mówił Bronisław Komorowski. 

"To jest festiwal radości, europejskiej młodzieży, która spotyka się i słucha muzyki (...) i jest to element, który tych młodych ludzi łączy" - zaznaczył Joachim Gauck, prezydent Niemiec. Jak dodał, Przystanek Woodstock odwołuje się też do wartości takich, jak odpowiedzialność za innych, wolność, działanie na rzecz innych.

Biało-czerwone akcenty

Podczas otwarcia na polu woodstockowym pojawiła się polska flaga. Ta sama, która została rozwinięta na trybunach stadionu we Wrocławiu podczas meczu Polaków z Czechami na Euro 2012. Biało-czerwona smuga pojawiła się także na niebie dzięki pokazom lotniczym.

Bez nadzwyczajnych sytuacji

"Z informacji, które gromadzi Centrum Zarządzania Kryzysowego wynika, że od początku Przystanku nie doszło do żadnych nadzwyczajnych sytuacji, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu uczestników" - podkreślał w piątek cytowany przez PAP wojewoda lubuski Marcin Jabłoński.

Burmistrz Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt podkreślał że miasto, które przeżywa oblężenie woodstockowiczów, funkcjonuje prawidłowo. "Mieszkańcy, zakłady pracy funkcjonują normalnie, oczywiście dostosowując się do festiwalu. Dostawy prądu, wody przebiegają właściwie" - mówił dzień po otwarciu burmistrz.

Autor: db//tka

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.