tvnpix
Sytuację nagrał Reporter 24 , Foto: Boguś

Biegiem przez trzy pasy, na czerwonym świetle. Centymetry od tragedii

Niebezpieczna sytuacja na ulicy Sobieskiego w Warszawie. Piesza przebiegała przez trzy pasy ruchu - na pasach, ale w momencie, gdy miała czerwone światło. Film pokazujący zdarzenie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wszystko działo się u zbiegu Sobieskiego z Nałęczowską i Śródziemnomorską. To duże skrzyżowanie, z jezdniami liczącymi kilka pasów ruchu i sygnalizacją świetlną.

Na przesłanym nagraniu widzimy, że kierowcy jadący w kierunku alei Wilanowskiej mieli zielone światło, więc piesi musieli mieć w tym czasie czerwone.

Autor nagrania jechał środkowym pasem ruchu. Przed nim znajdowały się dwa inne samochody osobowe - jeden na środkowym, drugi na prawym pasie. Jechały dość pewnie, zwłaszcza mknąca po prawej stronie czarna toyota.

"Dynamiczna sytuacja"

W pewnym momencie widać, jak na pasy wchodzi pieszy. Pojawia się z lewej strony, idzie w prawą - w kierunku kościoła. Jakość filmu nie pozwala rozstrzygnąć, czy była to kobieta, czy mężczyzna. Według autora filmu - Bogdana - była to starsza pani.

Kiedy weszła na przejście, auto jadące środkiem zwolniło. Natomiast toyota - nie. W ostatniej chwili ominęła pieszą z prawej strony, wyprzedzając jadące obok auto.

- Sytuacja była bardzo dynamiczna - przekonuje w rozmowie z Kontaktem 24 Bogdan, autor filmu. - Kobieta wbiegła na przejście na czerwonym świetle, chcąc pokonać trzy pasy ruchliwej ulicy. Tym razem udało się, kierowca toyoty nie mógł jej widzieć, hamował w ostatniej chwili i ominą babcię - opisuje dalej.

Nadmienia, że cała sytuacja miała miejsce w niedzielę, około godziny 18. Jak informuje Robert Koniuszy z mokotowskiej policji, nie wpłynęło zgłoszenie w tej sprawie.

Czytaj też na tvnwarszawa.tvn24.pl

Autor: kw/mś Źródło: TVN Warszawa

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.