tvnpix

Biały Wielki Piątek. "Mamy dość"

Wielki Piątek w tym roku łatwo można pomylić z Wigilią Bożego Narodzenia. W niemal całym kraju sypie śnieg, a pogoda daje się we znaki kierowcom wyjeżdżającym na święta. Na drogach jest biało, ślisko i niebezpiecznie. "Mamy dość" - piszą na Kontakt 24 internauci, od których na bieżąco otrzymujemy zdjęcia i filmy pokazujące aktualną sytuację pogodową.

Front atmosferyczny, który wkroczył w nocy do południowo-zachodniej Polski, w ciągu dnia przesunął się na północny wschód, aż po Suwalszczyznę i Podlasie, sprowadzając do kolejnych regionów opady.

Za jego sprawą w większości regionów Polski występują przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Ich brakiem mogą cieszyć się jedynie mieszkańcy województw: warmińsko-mazurskiego, opolskiego i podlaskiego.

Na drogach ślisko i biało

Na kierowców czekają także duże utrudnienia na drogach. Jak ostrzega Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wyjątkowo ślisko jest na terenie województw: świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Tam kierowcy powinni uważać na gołoledź.

Pomimo opadów i bieli za oknem, termometry wskazują dodatnie temperatury. Najchłodniej jest na Suwalszczyźnie, gdzie temperatura maksymalna wynosi około 0 st. C. W Wielkopolsce i na Mazowszu jest już około 2 st. C, na Ziemi Lubuskiej i Łódzkiej oraz na Lubelszczyźnie termometry pokazują 3 st. C. Jeszcze cieplej jest w Małopolsce i na Śląsku - 5 st. C oraz we Wrocławiu, gdzie temperatura dochodzi nawet do 6 st. C.

AKTUALNA SYTUACJA POGODOWA - NA TVNMETEO.PL

Autor: js,aw/ja,tka