tvnpix
Śnieg spadł na Pomorzu, Foto: adbi321

Biało na Pomorzu. U Reporterów 24 sypnęło gradem oraz śniegiem

Poranek przywitał mieszkańców Słupska (Pomorskie) opadami gradu. Lodowe kulki pokryły trawę i chodniki. Pogoda utrudniła także jazdę kierowcom. Natomiast wieczorem w Gdańsku oraz w Kartuzach spadł śnieg. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

 

"Opady gradu znów zaskoczyły. Fatalne warunki drogowe" - napisał rano Reporter 24 ze Słupska.

Jak poinformował synoptyk tvnmeteo.pl Wojciech Raczyński, aby zjawisko powstało, muszą zaistnieć odpowiednie warunki. Oznacza to, że powinny wypiętrzyć się chmury Cumulonimbus.To właśnie z nich mogą wytworzyć się gradziny.

Jak wyjaśnił specjalista, do Polski dotarł chłodny front niosący powietrze polarne morskie, które jest wilgotne i chłodne. Napłynęło ono na cieplejsze powietrze, jednocześnie wypierając je. W taki sposób doszło do konwekcji i do opadów gradu.

O opadach gradu w Słupsku przeczytasz też na tvnmeteo.pl

Nie tylko grad

Późnym popołudniem na Pomorzu pojawił się także biały puch. Jak poinformowali nas Reporterzy 24, opady śniegu pojawiły się w Kartuzach oraz Gdańsku.

Autor jednego z materiałów, adbi321 przesłał do nas zdjęcia przyprószonych samochodów, zaś Krzysztof pokazał nam opady śniegu na jednym z gdańskich osiedli.

 

 

 

Autor: wd,bkol/map,popi