Zamknięty

Pisze o tym:

43 reporterów

Dodano:

44 materiały

Batman jeździł 320 km/h, a Bolek i Lolek oraz Tola żyli w trójkącie. Internauci prześwietlają bajki

"Afery puchatkowej" ciąg dalszy. Najpierw historia radnych z Tuszyna, którzy rozliczali Kubusia Puchatka, zaczęła krążyć po światowych mediach, teraz kpią z niej satyrycy. Wspominają kilka bajek i podpowiadają radnym jakimi jeszcze bohaterami powinni się zająć. A Wy jakie podrzucicie pomysły? Czekamy na Wasze propozycje w Gorącym Temacie Kontaktu 24!

To nie bajka. Wszystko zaczęło się od sporu radnych z Tuszyna, którzy zastanawiali się czy niekompletnie ubrany miś bez określonej płci może być patronem placu zabaw. O sprawie pisał portal tvn24.pl, niedługo potem sprawa stała się głośna w największych międzynarodowych dziennikach.

Krzysztof Skiba o sporze radnych

Bolek i Lolek jak para gejów, Makowa Panienka idolem narkomanów?

Ze sprawy zaczęli kpić również satyrycy. - Każdy z bohaterów ma coś za uszami, tu potrzeba śledztwa radnych z Tuszyna- żartował na antenie TVN24 Krzysztof Skiba i podkreślał, że idąc tokiem rozumowania radnych można stworzyć całą listę kreskówkowych bohaterów, którzy "sieją zgorszenie".

Śpiąca Królewna może być zdaniem "Skiby" pochwałą lenistwa, Makowa Panienka idolem narkomanów  a Bolek i Lolek - symbolem homoseksualizmu. Dorzuca jeszcze przykład Jasia i Małgosi i Pszczółki Mai. Z kolei Tomasz Jachimek, jeden ze współprowadzących "Szkło kontaktowe" w TVN24 dodaje historię Żwirka i Muchomorka.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

Internauci wyliczają

Nasz gorący temat przepełniony jest sugestiami internautów dla radnych z Tuszyna, które bajki powinni "zbadać" pod względem moralności. I tak internauta ifffi wylicza tyle kreskówek, że urzędnikom może nie starczyć kadencji na ich przestudiowanie.

"Tarzan, który chodził półnago. Kopciuszek wracał o 12.00 w nocy. Pinokio kłamał. Aladyn był złodziejem. Batman jeździł 320kmh. Królewna Śnieżka mieszkała z 7 chłopakami. Papaj palił fajki i miał pełno tatuaży. (...) Bolek i Lolek oraz Tola, żyli w trójkącie. A Pan Kleks czytał poradniki Młodego Zielarza" - pisze.

Nad Panem Kleksem zastanawia się również Mr. Teatime. "Hmmm. Samotny mężczyzna ściągający do swojego domu samych chłopców. Kładł ich spać, tulił, całował na dobranoc. Dlaczego nie było tam dziewczynek?" - pyta internauta.

Internauta szaszapek natomiast przypomina, że "Pszczółka Maja to bez sukienki latała".

Cały czas czekamy na Wasze propozycje i opinie w tej sprawie! Dołączajcie do naszego gorącego tematu na Kontakcie 24!