tvnpix

Bardzo silny wstrząs na Śląsku

"W Bieruniu Nowym (woj. śląskie) ok. godz. 19.35 doszło do mocnego tąpnięcia ziemi wywołanego prawdopodobnie przez tutejszą KWK 'Piast'. Tak silnego wstrząsu nie pamiętam" - poinformowała redakcję Kontaktu 24 internautka @Karolina. "Wstrząs był porównywalny do tego sprzed kilku miesięcy (jeśli nie mocniejszy). Jeżeli tak dalej będzie, to się te bloki w końcu zawalą" - dodawał @kasper83. Jak poinformowali nas inni internauci, wstrząsy były również odczuwalne również Tychach (woj. śląskie) i Rajsku (powiat oświęcimski, woj. małopolskie).

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

 

Informację o wstrząsie potwierdził redakcji Kontaktu 24 Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii Węglowej S.A., do której należy kopalnia. "Na terenie KWK 'Piast' doszło do silnego, wysokoenergetycznego wstrząsu. Do zdarzenia doszło w chwili zmiany załogi. Nikomu nic się nie stało. Do tego momentu dostaliśmy około 25 zgłoszeń o szkodach na powierzchni" - mówił przed godz. 21 rzecznik. Jak dodał, wstrząs w "Piaście" nie był związany bezpośrednio z wydobyciem, a z charakterystyką górotworu.

Według rzecznika, wstrząs miał siłę 8 stopni w 10-stopniowej skali górniczej

Jak informował nas dyżurny Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Tychach, silne tąpnięcie, jakie odczuli mieszkańcy, zostało wywołane ruchami tektonicznymi górotworu.

 

Autor: //tka

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.