tvnpix
Foto: Karox901

Awionetka, przelatując tuż nad ziemią, uderzyła w mężczyznę. 46-latek zginął na miejscu

Tragiczny wypadek w miejscowości Smerek na Podkarpaciu. Awionetka, która przelatywała nisko nad ziemią, uderzyła w stojącego na łące mężczyznę. 46-latka nie udało się uratować, zginął na miejscu. Informację o tym zdarzeniu, a także zdjęcia, otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 16:20 w miejscowości Smerek w powiecie leskim. Jak powiedziała w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 aspirant sztabowa Katarzyna Fechner z leskiej policji, 43-letni pilot awionetki wykonywał niski przelot nad miejscowością.

- W pewnym momencie maszyna wpadła prawdopodobnie w tak zwaną dziurę powietrzną, czyli gwałtownie obniżyła lot, i uderzyła w stojącego na ziemi mężczyznę - mówiła policjantka.

Mężczyzna stał na łące

46-letni mężczyzna zmarł na miejscu. - Został on uderzony kołem maszyny - przekazała nam z kolei Anna Klee z biura prasowego podkarpackiej policji. Jak mówiła, do tego tragicznego zdarzenia doszło na łące.

W awionetce oprócz pilota był też małoletni pasażer. Nic im się nie stało. - 43-letni pilot, mieszkaniec powiatu leskiego, był trzeźwy - zaznaczyła.

Na miejscu pracują funkcjonariusze policji i prokurator, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Powiadomiona została również Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Więcej na tvn24.pl

 

 

Katarzyna Fechner z policji w Lesku o wypadku Źródło: TVN 24
Autor: rp//ank