tvnpix
Samolot lądował awaryjnie na lotnisku w Warszawie, Foto: MICHAL

Awaryjne lądowanie na Lotnisku Chopina. Samolot do Bergamo musiał zawrócić

Samolot linii Wizzair lądował awaryjnie na Lotnisku Chopina. Informację o zdarzeniu i film dostaliśmy na Kontakt 24.

Informację o awaryjnym lądowaniu potwierdził Piotr Rudzki z biura prasowego Lotniska Chopina.

- Samolot po starcie musiał zawrócić na lotnisko, wylądował bezpiecznie i odkołował na stanowisko. Było to około godziny 7. Można mówić o lądowaniu awaryjnym - relacjonował. Jak dodał, był to lot do Bergamo. Biuro prasowe lotniska nie wskazało przyczyn, dla których samolot musiał zawrócić.

Jak wynika z danych w serwisie Flightradar24, airbus 321 linii Wizzair wystartował z Okęcia o godzinie 6.28. Niedługo potem kapitan zdecydował się zawrócić. O 6.43 samolot, w asyście lotniskowej straży pożarnej, bezpiecznie wylądował. Służby nie musiały interweniować.

Jak przekazał redakcji Kontaktu 24 kapitan Wojciech Kapczyński z biura prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, o godzinie 6:40 strażacy otrzymali informację o awaryjnym lądowaniu samolotu na Lotnisku Chopina. Ostatecznie jednak nie brali udziału w akcji.

- Po dojeździe naszych zastępów w rejon koncentracji otrzymaliśmy informację o tym, że samolot bezpiecznie wylądował. Ostatni zastęp wrócił do koszar o godzinie 7:15. Na miejsce zostało zadysponowanych 11 zastępów, zgodnie z zasadami - przekazał Kapczyński.
O przyczyny awaryjnego lądowania zapytaliśmy Annę Robaczyńską z A PRiori Communications, która reprezentuje linie WizzAir. Czekamy na odpowiedź.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Autor: popi/pm Źródło: Kontakt 24/tvnwarszawa.pl