tvnpix

Awaria sieci trakcyjnej. Lokomotywy spalinowe przeciągają pociągi

Lokomotywy spalinowe przeciągnęły już dwa pociągi Intercity, które stanęły po godzinie 15:00 z powodu awarii sieci trakcyjnej na odcinku Wałbrzych Szczawienko-Świebodzice (woj. dolnośląskie). PKP planuje rozpocząć prace naprawcze około godziny 24:00, kiedy na trasie ustanie ruch kolejowy. Pierwszą informację otrzymaliśmy od internauty.

Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP PLK o utrudnieniach po awarii sieci trakcyjnej / TVN24
Jak poinformował nas po godzinie 19:00 Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP PLK, energetycy zabezpieczyli obszar objęty awarią i o godzinie 17:45 rozpoczęto przeciąganie dwóch pociągów Intercity relacji Warszawa-Jelenia Góra i Jelenia Góra-Warszawa.

"Pociąg do Warszawy jest opóźniony o 2,5 godziny i nadal nie wyruszył ze stacji Wałbrzych. Naprawa trakcji trwa" - poinformował o godzinie 16:40 redakcję Kontaktu 24 @przemo2108.

Do zerwania sieci trakcyjnej doszło przed godziną 15:00. Zatrzymano pociąg towarowy jadący trasą i około godziny 16:00 ściągnięto go za pomocą lokomotywy spalinowej. "W tym czasie na miejsce dotarł pociąg sieciowy z ekipą energetyków mających zabezpieczyć i naprawić zerwaną sieć trakcyjną" - powiedział Dutkiewicz.

Do godziny 24:00 lokomotywy będą przeciągać pociągi przez odcinek trasy kolejowej, gdzie doszło do awarii. Jak powiedział rzecznik, naprawienie trakcji będzie możliwe dopiero wtedy, kiedy ustanie ruch kolejowy.

Do północy trasą mają przejechać jeszcze cztery pociągi przewozów regionalnych.

Autor: aolsz/mj