tvnpix
Do zdarzenia doszło na pokładzie samolotu

Awantura w samolocie. "Agresywny pasażer stworzył zagrożenie bezpieczeństwa"

Samolot lecący z Warszawy na Wyspy Zielonego Przylądka musiał przymusowo lądować na Fuerteventurze z powodu agresywnego pasażera, który awanturował się na pokładzie. Jak opisuje świadek zdarzenia, mężczyzna atakował słownie i fizycznie współpasażerów. Ostatecznie został przez nich obezwładniony. Informację oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl.

Z redakcją Kontaktu 24 skontaktował się mężczyzna, który w niedzielę leciał samolotem linii Enter Air z Warszawy na Wyspy Zielonego Przylądka. Poinformował, że był świadkiem agresywnego zachowania jednego ze współpasażerów. Z jego relacji wynika, że mężczyzna atakował osoby przebywające na pokładzie samolotu, w tym jego załogę.

Agresor został obezwładniony przez pasażerów

Świadek opisywał, że mężczyzna spożywał alkohol. - Rzucał butelkami z wodą, rozlewał napój gazowany na przednie fotele. Atakował słownie i fizycznie parę, która siedziała przed nim, która ostatecznie uciekła na tył samolotu - relacjonował w rozmowie.

Po pięciu godzinach od rozpoczęcia lotu, samolot przymusowo lądował na wyspie Fuerteventura w archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Na udostępnionym przez świadka nagraniu widać, jak grupa pasażerów samodzielnie obezwładniła agresora. Po wylądowaniu mężczyzna, skuty kajdankami, opuścił pokład samolotu w asyście policji.

Oświadczenie przewoźnika

Do incydentu odniósł się przewoźnik - linia lotnicza Enter Air. "27 marca w trakcie rejsu wykonywanego przez Enter Air na trasie Warszawa-Wyspy Zielonego Przylądka, samolot ENT 7835 ze względu na agresywne zachowanie jednego z pasażerów przymusowo lądował na lotnisku na Fuerteventurze. Agresywny pasażer stworzył zagrożenie bezpieczeństwa operacji lotniczej, załogi oraz pozostałych pasażerów rejsu. Kapitan samolotu podjął decyzję o wylądowaniu na najbliższym lotnisku w celu usunięcia go z pokładu, a po wylądowaniu pasażer opuścił pokład samolotu w asyście policji. Samolot po krótkim postoju kontynuował rejs do lotniska docelowego" - przekazało Enter Air.

Autor: dk,dg/mj Źródło: Kontakt 24/tvnwarszawa.pl