tvnpix
Foto: Wojciechje2c

Autokar wpadł do rowu na A2. 20 rannych

20 obywateli Białorusi trafiło do szpitali po tym, jak autobus, którym podróżowali, wpadł do rowu przy autostradzie A2 w okolicach miejscowości Zawady (Łódzkie). Od rana samochody stały w wielokilometrowych korkach. Po godzinie 11 ruch na A2 wrócił do normy. Zdjęcie przewróconego pojazdu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak przekazał portalowi tvn24.pl Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, autobusem podróżowało 43 obywateli Białorusi wracających do kraju z wycieczki do Pragi.

- Przed godziną 4 kierowca autobusu marki Eos, jadąc autostradą A2 w kierunku Warszawy, w okolicach miejscowości Zawady z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze, a następnie zsunął się z nasypu do rowu. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 18 osób – powiedział Kolasa.

- Jest to cały bilans wypadku. Działania są ograniczone do zabezpieczenia miejsca zdarzenia - podał st. kpt. Jędrzej Pawlak z Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. - Akcja ratunkowa jest już zakończona - dodał.

Wielu rannych

Początkowo służby informowały o tym, że w zdarzeniu poszkodowanych zostało 18 osób. Sierż. Mariusz Chmiel z policji w Brzezinach przekazał następnie, że do szpitali zabrano co najmniej 17 osób.

Jednak jak wynika z danych Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Brzezinach, po wypadku do szpitala trafiło łącznie 20 z 43 osób podróżujących w autobusie.

Wszyscy ranni z różnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitali w Łodzi i Warszawie - czytamy na tvn24.pl. Jak dodał Kolasa, najciężej poszkodowana osoba została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Według policji kierowca autobusu był trzeźwy.

Kilka godzin utrudnień

Przez blisko siedem godzin ruch na A2 pomiędzy węzłami Łódź Północ – Łowicz był utrudniony. Do godziny 10 samochody mogły korzystać z pasa szybkiego w kierunku Warszawy.

- Zablokowany był pas wolny i awaryjny - informowała dyżurna Punktu Informacji Drogowej Magdalena Kubiak.

Samochody jadące w kierunku Warszawy stały w kilkukilometrowym korku. Akcja usuwania rozbitego pojazdu zakończyła się po 11. Ruch pojazdów w kierunku Warszawy wrócił do normy.

Więcej na tvn24.pl

Autor: mart,agr/sk Źródło: tvn24

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.