tvnpix

Autobus jechał po dzieci, utknął w zaspie. Pomogli strażacy

Trudne warunki na drogach w powiecie bialskim w województwie lubelskim. Autobus, który dowozi rano dzieci do szkoły utknął w zaspie. Na pomoc ruszyli strażacy. Nagranie z akcji służb oraz zdjęcia ukazujące zaśnieżone drogi, otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Silny wiatr, opady śniegu, nieprzejezdne drogi oraz 12-stopniowy mróz - to obraz w powiecie bialskim w woj. lubelskim" - relacjonuje Info Meteo LU.

Jak informuje serwis, jeden z autobusów utknął w zaspie.

Interweniowała straż

Paweł Kazimierski, wójt gminy Leśna Podlaska podkreślił, że na miejscu pojawili się strażacy, którzy pomogli kierowcy wydostać pojazd ze śniegu.

- Autobus jechał po dzieci, aby zawieźć je do szkoły - powiedział wójt i zaznaczył, że pojazd jest wynajmowany. - Jutro przewoźnik wyśle inny - poinformował.

Gruba warstwa śniegu

Sytuację na drodze monitoruje policja.

- W tym momencie warunki na drodze są utrudnione z uwagi na opady śniegu - powiedziała st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Od Info Meteo LU otrzymaliśmy również zdjęcia i nagranie przedstawiające miejscowość Leśna Podlaska przykrytą grubą warstwą białego puchu. Niektóre drogi są całkowicie zasypane.

 

Autor: awa//mz Źródło: Info Meteo LU