tvnpix
Policja oddała strzały ostrzegawcze (zdjęcie ilustracyjne), Foto: TVN24, tvn24

Atakował tasakiem, policja strzelała. Awantura Chińczyków w Wólce Kosowskiej

Dwóch Chińczyków pokłóciło się w Wólce Kosowskiej (woj. mazowieckie) w jednej z hal. Jak ustaliła policja, jeden z nich zaatakował drugiego tasakiem kuchennym. Poszkodowany trafił do szpitala, jest w ciężkim stanie. Informację na temat zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Po godzinie 5 nad ranem pomiędzy dwoma Chińczykami - 41-letnim i 35-letnim - w jednej z hal doszło do sprzeczki. Jak relacjonuje kom. Jarosław Sawicki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, w jej efekcie jeden z nich wyciągnął tasak kuchenny i zadał kilka ciosów 35-latkowi.

Strzały i zatrzymanie

Informację o zdarzeniu otrzymał oficer dyżurny. Wysłał na miejsce patrole. - Funkcjonariusze zastali dramatyczną sytuację. Jeden z nich był zmuszony do oddania dwóch strzałów ostrzegawczych - mówi kom. Sawicki. Dopiero to zatrzymało 41-letniego Chińczyka. Mężczyzna został zatrzymany, jest w areszcie w Piasecznie.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Ranny 35-latek trafił do szpitala. - Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Jest w śpiączce farmakologicznej - tłumaczy oficer prasowy.

Funkcjonariusze zabezpieczają teren. Na miejscu pracuje prokurator. Mężczyzna nie usłyszał jeszcze zarzutów.

Autor: mz/aw