MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Arktyczne popołudnie u stóp Śnieżki w Karkonoszach

  • Zdjęcia, które warto zobaczyć
    Zdjęcia, które warto zobaczyć

    Top foto

    Zdjęcia, które warto zobaczyć

W dniu wczorajszym 6 stycznia wybrałem się na Równię Pod Śnieżką, by podziwiać królową Karkonoszy w jej najpiękniejszym wydaniu.

 

Po kilkunastu pochmurnych dniach w Karkonoszach w prognozach pogody pojawiła się szansa na kilkanaście słonecznych godzin, W tych samych prognozach pogody można było zauważyć że oprócz słońca w górnych partiach Karkonoszy będzie występował silny wiat, a temperatury będą bardzo niskie. Takie prognozy wróżyły że to będzie piękne popołudnie i wspaniały zachód słońca.

Tuż przed godziną piętnastą melduję się na Kopie w okolicy Śnieżki, która już prezentuje się przepięknie, cała w śniegu, niebieskie niebo a nad szczytem krążą pojedyncze chmury - jest bardzo mroźno. Szybko przemieszczam się w stronę Schroniska Górskiego Dom Śląski, a następnie niebieskim szlakiem podążam w kierunku Równi Pod Snieżką i położonego po czeskiej stronie znanego obiektu Lucni Bouda. Czym bliżej Równi Pod Śnieżką tym bardziej wiatr się wzmaga a temperatury odczuwalne mocno spadają. Na kładkach nad torfowiskami równi wieje już tak mocno że dalsza wędrówka nie ma sensu,. W tej okolicy postanawiam poczekać do zachodu słońca i tu wykonać główną serie fotografii dokumentujących te niesamowite chwile. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć jak widać było warto, Karkonosze potrafią wynagrodzić niedogodności pięknymi widokami