MATERIAŁ INTERNAUTYNIEZWERYFIKOWANE

Aleksandria, piękno i europejskość w Egipcie

Podróżowanie daje natchnienie, ukojenie, spełnienie ale i zachęca, porywa i często staje się pasją, miłością, całym sensem życia. Zapraszam do Aleksandrii

Wysiadamy z naszego super pociągu i nie możemy uwierzyć w to, co mamy dookoła. Kurczę! Zimno tu! Jeszcze parę godzin temu byliśmy w rozgrzanym Kairze, gdzie priorytetem było poszukiwanie cienia, a tu nagle chłodek, morska bryza i powietrze, które nie drga z gorąca. Da się oddychać swobodnie i wytrzymać na pełnym słońcu. Jak przyjemnie odetchnąć, odpocząć trochę od upałów.
Alexandria Kosmopolityczna światowa Alexandria, drugie po Kairze miasto w Egipcie, to kolebka egipskiej cywilizacji, która zgrabnie łączy prastare budowle z nowoczesnymi projektami. Cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony turystów, nic dziwnego – Alexandria potrafi zachwycić i zauroczyć osoby, które ją zwiedzają.

Europejskie miasto z wieloma różnymi stylami architektury.

Miasto, które zachwyca, intryguje, które nie śpi, w którym wolno ospale po cichu dzwoniąc czasem lekko dzwonkiem skradają się po szynach stare klimatyczne niebieskie piękne tramwaje, symbol tego ślicznego miasta.

Czasem, przy odrobinie szczęścia mignie nam tramwaj jasny, słoneczny, najnowszy niskopodłogowy.

Ale Alexandria to dużo więcej niż tylko kultowe tramwaje.

To historia na każdym kroku i na wyciągnięcie ręki. To rozrywka i nauka w każdym znaczeniu tego słowa ze słynną na cały świat Biblioteką na czele.

Aleksandria, stała się w świecie starożytnym wielkim ośrodkiem, literatury, filozofii i nauki.

Jednym z najważniejszych zabytków Aleksandrii jest położony na wzgórzu Pałac Montaza, zbudowany w turecko-włoskim stylu architektonicznym. Dawniej pełnił on funkcję letniej rezydencji rodziny królewskiej, natomiast obecnie znajduje się tutaj muzeum. Pałac Montaza otaczają jedne z najpiękniejszych ogrodów Aleksandrii, naprawdę warto je zobaczyć.

Miasto to daje nam znacznie większe możliwości niż tylko zwiedzanie malowniczych, prastarych budowli.

Alexandria, choć często pomijana przez zagranicznych turystów, to miasto wielu możliwości. Postarajmy się więc zagospodarować nasz pobyt w Egipcie tak, aby znaleźć kilka dni na obejrzenie miasta o tak wspaniałej historii.

My tu jeszcze wrócimy, bo mamy duży niedosyt!