MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Alarm bombowy w szkołach

Po godzinie 11.00 dyżurny starogardzkiej policji otrzymał zgłoszenie na telefon alarmowy o tym, że w jednej ze szkół na terenie Starogardu Gdańskiego zostanie podłożona bomba. Z informacji dzwoniącego mężczyzny wynikało, że będzie to szkoła nr 4. Policjanci udali się do szkół: podstawowej i gimnazjum nr 4 i zarządzili ewakuację tych obiektów. Dodatkowo, z uwagi na bliskość budki telefonicznej, z której nastąpiło zgłoszenie, ewakuowane zostało również Publiczne Gimnazjum nr 1 przy Al. Jana Pawła II.

Ewakuowano uczniów z trzech szkół na terenie Starogardu Gdańskiego. Obecnie teren jest sprawdzany. Jak informuje rzecznik starogardzkiej policji asp. Marcin Kunka równolegle do działań policjantów na miejscu, trwają też czynności operacyjne zmierzające do ustalenia tożsamości osoby, która dzwoniła na numer alarmowy z tą informacją. Jak ustalili policjanci zgłoszenie miało miejsce z budki telefonicznej przy Al. Jana Pawła II, przy Starogardzkim Centrum Kultury.

Jak informuje zastępca prezydenta miasta do spraw społecznych pani Iwona Lewandowska - ewakuacja przebiegła sprawnie, nikomu z dzieci i nauczycieli nic się nie stało a w tej chwili wszystkie dzieci z Żabna i dwóch szkół przy Al. Jana Pawła II zostały zwolnione do domów. Niezbędna obsługa szkoły pozostała w obiektach w oczekiwaniu na funkcjonariuszy z psami tropiącymi materiały wybuchowe, którzy dojechać mają z Gdańska i przeszukać obiekty pod kątem obecności materiałów wybuchowych.

 

Z ostatnich informacji, które przekazał nam asp. Marcin Kunka wynika, że kilka minut przed godziną 15.00 działania na terenie szkół się zakończyły, żadnych ładunków nie znaleziono. Mimo zakończenia tych działań nadal trwają czynności zmierzające do ustalenia osoby, która dzwoniła na policję i podała nieprawdziwą informację. W tym celu policjanci będą korzystać ze wszelkich możliwości, które pozwolą na ustalenie sprawcy tego czynu. W tej chwili, jak informuje oficer prasowy, za wcześnie na jakiekolwiek podejrzenia.