MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Alarm bombowy na dworcu PKP w Mogilnie!

Do Centrum Wsparcia Klienta Grupy PKP wpłynęła informacja o podłożonym ładunku wybuchowym w pociągu relacji Warszawa-Berlin.

 

 

Z pociągu, który zatrzymał się na stacji w Mogilnie zostali ewakuowani pasażerowie. Na miejscu pracują policjanci, a także zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. Wkrótce pojawi się także specjalistyczna ekipa wraz z psem tropiącym do wykrywania ładunków wybuchowych.

- Centrum Wsparcia Klienta otrzymało wiadomość e-mailową, że w pociągu relacji Warszawa-Berlin o numerze 17207 jest podłożony ładunek wybuchowy. Jeśli chodzi o treść e-maila nie wiemy, czy to jest torba, czy cokolwiek innego. Na chwilę obecną nie ma jeszcze informacji, czy zostanie zadysponowana grupa sapersko-minerska z Inowrocławia, czy też policjanci, którzy są przeszkoleni z Mogilna lub też z innego miasta - informuje zastępca oficera prasowego KPP Mogilno, sierż. szt. Magdalena Pollak.

Służby ratunkowe zablokowały obecnie dostęp do terenu mogileńskiego dworca kolejowego poprzez blokadę ulicy Dworcowej oraz przejścia przez tory w stronę zachodniej części miasta. Pasażerom udzielono wsparcia udostępniając pobliską szkołę.

Ruch kolejowy na trasie przebiegającej przez Mogilno jest obecnie całkowicie zablokowany. Utrudnienia potrwają co najmniej 2 godziny.