tvnpix
Poszukiwany listem gończym, Foto: KWP Radom

"Agresywny i niebezpieczny, posiada broń". List gończy za napastnikiem z Mławy

Policja wydała list gończy za Krystianem Malinowskim, który w sobotę miał postrzelić i ciężko ranić 27-letniego mężczyznę na jednym z osiedli w Mławie (woj. mazowieckie). Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia samochodem. Gdy zostanie złapany, usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24 od internauty Macieja.
Prokuratura: śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa Źródło: tvn24

Jak podała policja w oficjalnym komunikacie, poszukiwany jest 32-letni Krystian Malinowski, który ostatnio zamieszkiwał w Szydłówku (pow. mławski). Jest on podejrzewany o usiłowanie zabójstwa 27-letniego mieszkańca Mławy.

Policjanci skierowali wniosek do prokuratury o wydanie listu gończego za 32-latkiem. Sąd przystał na ten wniosek.

Strzały na drodze osiedlowej

Strzały padły w sobotę przed godziną 16 na Osiedlu Książąt Mazowieckich. - Do zdarzenia doszło na drodze osiedlowej, na której spotkało się dwóch mężczyzn - mówiła w poniedziałek asp. Anna Gorczewska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. - Wywiązała się awantura, w wyniku której padł strzał - powiedziała policjantka.

Kula wystrzelona z bliska w klatkę piersiową 27-latka przebiła płuca w okolicach serca i przeleciała na wylot. Mężczyzna ledwo przeżył. Trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Policja szuka sprawcy

Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia. Oddalił się samochodem BMW X5, uszkadzając po drodze trzy inne pojazdy.

Policja oraz prokuratura ustaliły tożsamość mężczyzny. - To mieszkaniec naszego powiatu - powiedziała asp. Gorczewska. 32-latek, którego szuka policja, był już wielokrotnie notowany.

Jak poinformowała prokuratura, podczas przesłuchania poszkodowany przyznał, iż zna sprawcę.

Opis poszukiwanego

"Podejrzany Krystian Malinowski może się poruszać samochodem marki Chrysler Town & Country, koloru czerwonego o numerze rejestracyjnym WML 44 YL. Mężczyzna nie widzi na lewe oko, nosi specjalną nakładkę gałki ocznej. Jest agresywny i niebezpieczny, posiada broń palną" - podała w komunikacie radomska policja.

Wszelkie informacje, które mogą pomóc w ustaleniu aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego należy zgłaszać pod numer  997 lub w najbliższej jednostce Policji, prokuraturze bądź sądzie.

Postrzelił 27-latka i uciekł. Poszukiwania Źródło: tvn24

Dwie hipotezy

Reporter TVN24 Mariusz Sidorkiewicz poinformował, że zeznania nie wyjaśniły w sposób jednoznaczny motywów działania sprawcy.

Jak powiedział reporter, policja i prokuratura rozważają w tej chwili dwie hipotezy.

Według jednej z nich strzelanina miała "czysto przypadkowy charakter". Dopuszczana jest jednak możliwość, że w grę wchodzą porachunki, czy nierozliczone finanse.

Autor: aolsz, gk/aw