użytkownik niezalogowany
Autor:~Małpek
Aktualizacja:

Afera korupcyjna

Policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji zatrzymali (dziś 28.09.2010) po południu 8 funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju. Wszyscy oni podejrzewani są o przestępstwa korupcyjne.

Jest to realizacja sprawy prowadzonej od kilku miesięcy. Sprawa ta nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie zaangażowanie Komendanta Powiatowego Policji w Busku Zdroju, który jako pierwszy zauważył symptomy mogące świadczyć o nieprawidłowościach w komendzie.

Zgodnie z procedurami poinformował o swoich spostrzeżeniach i wątpliwościach Komendanta Wojewódzkiego Policji, a ten powiadomił Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Kolejne ustalenia, już w ścisłej współpracy z kierownictwem tej jednostki pozwoliły na zebranie materiału dowodowego obciążającego zatrzymanych.

W miejsce zatrzymanych funkcjonariuszy, na teren tego powiatu skierowano policjantów grupy wsparcia Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy realizując przydzielone zadania będą teraz strzegli bezpieczeństwa na drogach powiatu buskiego.

Każdy kto sprzeniewierza się ideałom pracy policjanta musi liczyć się z konsekwencjami, zarówno natury prawnej, jak i dyscyplinarnej. Dla takich osób nie ma miejsca w szeregach policji.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.