użytkownik niezalogowany
Autor:~Mirek
Aktualizacja:

Afera gruntowa w Poznaniu

Mirosław Szymenderski

ul. Dąbrowskiego 53/55 m21

60-842 Poznań

tel. 602 741 146

 

 

AFERA GRUNTOWA W POZNANIU

 

Dotyczy:  Nielegalnego wykupywania zadłużonych mieszkań w Poznaniu.

 

Piszę do Państwa gdyż zostałem oszukany i pozbawiony spółdzielczego własnościowego mieszkania na Ratajach.

Posiadałem własnościowe mieszkanie na osiedlu Orła Białego 74/57 w Poznaniu.

Pracownik firmy AXOM w Poznaniu ul. Klonowica 10/9  Pan Piotr Woźniak wraz z osobami współpracującymi z nim pozbawili mnie mieszkania własnościowego i umieścili moją rodzinę w mieszkaniu najmowanym na poddaszu.

Mieszkanie które miałem otrzymać miało być mniejsze, z mniejszym czynszem, i na innym piętrze.

Stan prawny mieszkania miał być taki sam jak mojego mieszkania na Ratajach czyli miało to być mieszkanie własnościowe a nie tak jak jest teraz najmowane.

Do tego miała być dopłata kwoty wynikającej z aktu notarialnego . Stosowne Akty notarialne przedłożę Państwu.

Żadna z tych rzeczy nie została spełniona.

Po ukazaniu się reportaży telewizyjnych na ten temat w stosunku do mojej osoby są próby zastraszeni, zaszczucia i nachodzenia mojego mieszkania.

Ten fakt zgłaszałem dzielnicowemu na Jeżycach.

Dlatego przy próbie kontaktu ze mną proszę o wcześniejsze ustalenie terminu i godziny.

 

W bardzo dużym skrócie opisałem mój problem i zamierzam obszerne zeznania złożyć u Państwa.

Z obawy o swoje bezpieczeństwo proszę o bardzo dyskretny kontakt ze mną.

Mój telefon 602 741 146

W razie Próby kontaktu Państwa ze mną proszę o wcześniejszy telefon i ustalenie terminu w którym będzie druga osoba w domu.

 

 Objaśnienie nielegalnego przejęcia mojego własnościowego mieszkania.

 1. 3-4 Dni przed pierwszą licytacją komorniczą dobija się do drzwi Pan Piotr Woźniak pracownik firmy AXOM Poznań ul. Klonowica 10/9 podając się za pracownika sądu. Podawanie się za pracownika sądu ma na celu spowodować otwarcie drzwi i wpuszczenie go do środka, gdyż zdaje sobie sprawę że każdą rodzinę przekręci.
 2. Pan Piotr Woźniak ma na celu wyprzedzenie wszystkich licytacji komorniczych i przyjęcie najmniejszej wyceny mieszkania własnościowego.
 3. Jest on bardzo dobrze poinformowany o kwocie zadłużenia mieszkania, stanie prawnym mieszkania, dacie licytacji komorniczej i w pełni przekonany że mieszkanie będzie sprzedane przy drugiej licytacji komorniczej a oznacz to że za niższą cenę. Zamiast 160tyś zł to 110tyś zł.
 4. Obiecuje mieszkanie mniejsze z mniejszym czynszem i o takim samym stanie prawnym.
 5. Po wpłaceniu do kasy spółdzielni kwoty zadłużenia 56 757,91zł stwierdza ze „ ze jestem wyczyszczony z długu” w spółdzielni. Tu informuję że ja załatwiając wszelkie formalności z otrzymaniem tego mieszkania w roku 1993r, wpłaty , książeczkę mieszkaniową oraz zobowiązania kredytowe podpisywałem w spółdzielni mieszkaniowej czyli w mojej świadomości zobowiązania finansowe miałem wobec spółdzielni mieszkaniowej a nie wobec banku.
 6. Różnicę (czyli 53 262,09zł) kwoty  między podstępnie przyjętą wyceną mieszkania (wartość 110tyś zł) przyjętą przed wszystkimi licytacjami komorniczymi miałem otrzymać do dnia podpisania umowy sprzedaży.
 7. Metoda działania Pana Piotra Woźniaka jest taka żeby pozbawić rodzinę wszystkiego co stanowi majątek i ma jakąś wartość na który wiele lat pracowali.
 8. Wyciąga on ludzi z mieszkania pod pretekstem obejrzenia innego mieszkania które oferuje w zamian i których ma dużo.
 9. W trakcie jazdy samochodem w celu obejrzenia mieszkania i jego zaakceptowania otrzymuje Pan telefon od Pana notariusza i twierdzi że teraz ma dla nas czas i zamiast jechać oglądać mieszkanie to trafiamy do kancelarii notarialnej podpisać umowę przedwstępną w której jest już zawarty paragraf  o podaniu się egzekucji do kwoty  113 475,82zł czyli do ceny jakby po drugiej licytacji komorniczej.
 10. Pan Piotr Woźniak doskonale wie że rodzina w danej chwili ma kłopoty finansowe i nie będzie miała środków finansowych na zerwanie tej umowy. Co za tym idzie przeprowadza taką rodzinę gdzie chce i do jakiegokolwiek mieszkania czyli na poddasze, mieszkanie najmowane z trzy krotnie większym czynszem i o innym stanie prawnym. Tu nadmieniam że czynsz na mieszkaniu własnościowym wynosi 4-5zł za metr kwadratowy a na mieszkaniu najmowanym około 14zł za metr kwadratowy.
 11. Z pięciu aktów notarialnych z czteroma różnymi datami wynika fakt że były sporządzane aneksy i przedłużany termin sprzedaży mieszkania.  Tu nadmieniam stanowczo ze przy aneksach z dnia 19.12.2005r i 01.02.2006r nie byłem obecny w kancelarii notarialnej. Po za tym dopłatę do zamiany ( 53 262,09zł którą miałem otrzymać właśnie w tych aneksach znika). Fakt ten świadczy że za tą dopłatą czekałem do końca.

 

Mirosław Szymenderski

 

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.