tvnpix

"Absolutnie czuję dumę", "Uciekł z tonącego statku"

W sobotę premier Donald Tusk został wybrany nowym szefem Rady Europejskiej. To wydarzenie wywołało gorącą dyskusję wśród internautów. "Wszyscy powinniśmy być dumni. Ważna funkcja, Polska może dużo zyskać" - komentuje @Mateusz. Nie brak też krytycznych opinii. "Teraz w UE zrobi najniższą średnia krajową" - pisze ironicznie Marta. Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Czekamy na komentarze.

Z sukcesu premiera Donalda Tuska cieszy się @Anna, jednak zastanawia się nad motywem objęcia nowego stanowiska. „Cieszę się, że Polak został przewodniczącym i gratuluję. Z drugiej strony zastanawiam się, czy to nie jest pewnego rodzaju ucieczka przed konsekwencjami działań (...). Bo teraz my będziemy musieli ponosić konsekwencje decyzji rządu, podczas gdy osoba za to odpowiedzialna będzie daleko" - zastanawia się @Anna.

"Wszyscy powinniśmy być dumni"

Krytycznym komentarzom dziwi się @Mateusz, który uważa, że przyznanie tego ważnego stanowiska premierowi to powód do dumy: "Ludzie, to ogromny sukces premiera Donalda Tuska, ale również ogromne uznanie dla Polski".

Pełna obaw o przyszłość kraju jest teraz @Karolina, która pisze: "najbardziej obawiam się tego, że jak Donald Tusk będzie się lansował w Europie, to Kaczor zajmie jego miejsce na stanowisku premiera".

Wśród kibicujących premierowi jest także @Mateusz, który jest dumny z tego, że Polak będzie piastować tak ważne stanowisko. "Jaka by to nie była osoba, to wszyscy powinniśmy być dumni. Ważna funkcja, dużo Polska może zyskać" - twierdzi @Mateusz.

Zdaniem internauty o nicku j1940 Polska pozbyła się dobrego polityka. "Unia widzi efekty jego rządów w Polsce. Szkoda, bo pozbyliśmy się go - to są mieszane uczucia" - pisze internauta.

Tusk szefem Rady Europejskiej / TVN24

"Uciekł z tonącego statku"

Do tematu podchodzi sceptycznie @The_Head, który uważam, że przejście premiera na europejskie stanowisko może doprowadzić do destabilizacji w kraju. "A czy to nie jest tak, że Merkel z Putinem ustaliła awans Donalda Tuska na stanowisko szefa RE tylko po to, żeby zdestabilizować sytuacje w Polsce?" - zastanawia się internauta i dodaje: "mam na myśli wygraną Jarosława Kaczyńskiego w kolejnych wyborach i powrót do standardów IV RP".

"Europa zawołała sobie pieska, żeby szczekał w ich imieniu na niedźwiedzia, jak się niedźwiedź z niedźwiadkami dogada, to ratlerki zostaną w psim polu" - prognozuje @Igor.

Krótko i ironicznie wypowiada się @Marta: "teraz w Unii Europejskiej zrobi najniższą średnia krajową".

Zdaniem Pawła przyjęcie stanowiska szefa RE przez premiera to ucieczka z Polski. "Nie tylko młodzi emigrują za chlebem ale nawet zaczyna emigrować ekipa rządząca. Tusk naważył piwa, a teraz chce uciekać" - uważa internauta.

"Udało mu się uciec z tonącego statku" - kwituje @Łukasz.

"Wielka sprawa dla Polski"

Internauta @Barbara twierdzi, że Polak zawsze będzie niezadowolony. "Tusk dokonał w Polsce wiele. Przykro, że docenili go za granicą a swoi niestety nie. Dostaniecie Kaczora, to będziecie się cieszyć. Rozliczeniom i sianiu niezgody nie będzie końca" - komentuje.

Prześmiewczo wypowiada się @Magdalena: "dajcie Tuskowi krzyżyk na drogę, to Kaczyński wam da kraj mlekiem i miodem płynący, z flagą Smoleńska".

"Wspaniale! Wielka sprawa dla Polski. Gratulacje dla premiera Tuska. Absolutnie czuję dumę... wreszcie dumę" - podkreśla @Ewa.

Szczegółową relację możesz znaleźć na tvn24.pl

Autor: aolsz/map

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.