Zamknięty

Pisze o tym:

57 reporterów

Dodano:

58 materiałów

500 złotych za jazdę pod prąd. Czy mandaty w Polsce są za niskie?

Pod prąd slalomem omijała jadące samochody. Zahaczyła po drodze o dwa pojazdy. W końcu czołowo zderzyła się z jadącym prawidłowo autem. To zdarzenie z Wejherowa uchwyciła kamera Reportera 24. Jadąca samochodem kobieta została ukarana grzywną w wysokości 500 złotych. "Uważam, że mandaty są stanowczo za niskie" - komentuje pan Dariusz. "Wysokości kar nie należy zmieniać. Za to konieczna jest edukacja" - tłumaczy z kolei pan Damian.

500 złotych za jazdę pod prąd. Czy mandaty w Polsce są za niskie?

Wyższe mandaty za wykroczenia? Źródło: tvn24

Zdarzenie miało miejsce pod koniec października 2017 roku w Wejherowie, gdzie kobieta jadąc pod prąd zderzyła się z trzema samochodami. Jak zaznaczył Reporter 24, nagranie opublikował dopiero w lutym tego roku ze względu na to, że sprawą zajmował się sąd. - Za wykroczenie kobieta została skazana na karę 500 złotych grzywny - poinformował Tomasz Adamski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Nagranie z Wejherowa otrzymaliśmy na Kontakt 24 Autor: Sławek

Edukacja czy podniesienie kar?

Kwestie wysokości mandatów budzą coraz większe kontrowersje, zwłaszcza wśród kierowców. "Uważam, że są stanowczo za niskie" - komentuje pan Dariusz. Inny pomysł podsuwa Reporter 24, ardour: "moim zdaniem wysokość mandatu powinna być dostosowana do zarobków kierowcy " - tłumaczy. Damian stawia na edukację: "wysokości kar nie należy zmieniać. Za to konieczna jest edukacja".

A jakie jest Wasze zdanie? Czekamy na Wasze komentarze.

Kierowcy o wysokości mandatów Autor: TVN24