tvnpix

3-latka zmarła na sepsę? Przedszkole zamknięte

Nie żyje 3-letnia dziewczynka, która w weekend w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Zielonej Górze. U dziecka stwierdzono podejrzenie sepsy. Przedszkole w Żarach, do którego chodziła 3-latka, zamknięto. Dzieci z grupy dziewczynki decyzją sanepidu objęto terapią antybiotykową. Informację otrzymaliśmy na skrzynkę Kontaktu 24 od internauty."3-letnia dziewczynka jeszcze w piątek była w przedszkolu w Żarach. W weekend trafiła do szpitala. Najpierw w Żarach, później w Zielonej Górze. Dziecko znalazło się na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Niestety zmarło. Stwierdzono podejrzenie sepsy" - powiedziała nam Jolanta Borkowska, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak dodała rzeczniczka, w związku z podejrzeniem sepsy inspektor powiatowy zdecydował, by dzieci z grupy przedszkolnej dziewczynki zostały objęte terapią antybiotykową. Dyrekcja placówki podjęła decyzję, by w poniedziałek zamknąć przedszkole.

Wyniki za kilka dni

"W tej chwili czekamy na wyniki badań dziewczynki" - poinformowała Borkowska. Nie wiadomo na razie, kiedy zajęcia w przedszkolu zostaną wznowione.

Jak poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Żarach, nie ma sygnałów o innych przypadkach podejrzenia sepsy wśród dzieci.

"Zarówno do "Szpitala na Wyspie" w Żarach oraz Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze nie trafiło żadne (inne - red. ) dziecko z podejrzeniem zakażenia meningokowego – takie informacje otrzymał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny od przedstawicieli obu szpitali" - napisała w komunikacie wysłanym do redakcji Kontaktu 24 Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Żarach.

Autor: kde//ja

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.