MATERIAŁ INTERNAUTYNIEZWERYFIKOWANE
Aktualizacja:

21-latka straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo, stan krytyczny (foto)

Dzisiaj, 31 stycznia po godzinie 7:00 w miejscowości Korytnica (gmina Raszków) kierująca samochodem osobowym marki Reanult Clio 21-letnia mieszkanka Ligoty prawdopodobnie na skutek niedostosowania odpowiedniej prędkości do warunków panujących na drodze straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo.

Na miejsce wysłano 3 zastępy Straży Pożarnej w tym OSP Raszków, 2 z PSP Ostrów Wielkopolski, Policję i Zespół Ratownictwa Medycznego.


Strażacy po dojechaniu na miejsce natychmiast przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Osoba ewakuowana przez świadków zdarzenia była nieprzytomna, a przybyła na miejsce karetka pogotowia natychmiast przejęła poszkodowaną i przetransportowała do ostrowskiego szpitala w stanie ciężkim.

W trakcie transportu u pacjentki doszło do zatrzymania akcji serca przez co karetka pogotowia musiała się zatrzymać i ratownicy musieli jak najszybciej przystąpić do reanimacji. Po kilku minutach walki udało się przywrócić funkcje życiowe.

Niestety zostaliśmy poinformowani, że poszkodowana 21-letnia mieszkanka Ligoty ze względu na ciężki stan zdrowia została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Wykryto również u niej tętniaka.