tvnpix

150-letnia willa z drona. Tak wygląda kilka godzin po pożarze

W nocy z piątku na sobotę stanęła w płomieniach prawie 150-letnia willa - kiedyś znajdował się tu hotel. Nagranie z drona, kilka godzin po akcji strażaków w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie), otrzymaliśmy na Kontakt 24 od tvsudecka.

"Spłonęła jedna z architektonicznych pereł Dzierżoniowa" - podkreśla tvsudecka. Jak podaje, budynek był potocznie nazywany "Pekinem". Kiedyś znajdował się tu hotel.

W nocy z piątku na sobotę ta prawie 150-letnia willa stanęła w płomieniach. Strażacy walczyli z pożarem osiem godzin. Serwis pokazuje, jak budynek wygląda kilka godzin po akcji gaśniczej. "Miejmy nadzieję, że ten piękny obiekt dostanie jeszcze szansę na drugie życie" - zaznacza tvsudecka.

Kilkanaście zastępów w akcji

Informacja o pożarze wpłynęła do strażaków o godzinie 3 w nocy. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagrania i zdjęcia. - Nie wiemy jak doszło do pożaru, przyczyny ustali policja. Spłonął dach budynku oraz górna konstrukcja. W budynku kiedyś mieścił się hotel - poinformował w sobotę mł. asp. Krzysztof Bożemski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

Jak powiedział strażak, decyzja czy budynek zostanie wyremontowany czy rozebrany, będzie zależała między innymi od właściciela, który przebywa za granicą. W kraju jest jego pełnomocnik.

Z ogniem walczyło 12 zastępów straży pożarnej.

Autor: BK//mz Źródło: tvsudecka.pl