tvnpix
Foto: Waldemar Szańkowski

11-latek rozpylił gaz w szkole. Ewakuacja, kilkoro dzieci w szpitalu

Ponad 500 osób zostało ewakuowanych ze szkoły podstawowej w Polkowicach (Dolnośląskie) po tym, jak w jednym z pomieszczeń pojawił się drażniący zapach. Pięcioro dzieci przewieziono do szpitala. Jak się okazało, za rozpylenie substancji odpowiedzialny jest jeden z uczniów. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Informacja o substancji w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Kominka 1, dotarła do strażaków około godziny 9.30. Na miejsce pojechało osiem zastępów straży pożarnej, w tym zastęp chemiczno-ekologiczny z Legnicy.

- Z budynku ewakuowano 533 dzieci a także pracowników szkoły. Pięcioro dzieci trafiło do szpitali - poinformowała dyżurna Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Polkowicach.

Jak relacjonowała, strażacy weszli do szkoły i przy użyciu urządzeń dokonali pomiarów. Nie wykazały one niebezpieczeństwa. - Okazało się, że w jednym z pomieszczeń, w klasie, został rozpylony gaz pieprzowy - relacjonowała.

Strażacy przewietrzyli pomieszczenia, po czym dzieci mogły wrócić do szkoły.

Przyniósł do szkoły gaz

Jak się okazało, za rozpylenie gazu odpowiedzialny jest jeden z uczniów.

- Gaz pieprzowy rozpylił w czasie lekcji 11-letni chłopiec. Nie chciał powiedzieć skąd go miał. Sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego dla nieletnich - zapowiedziała asp. sztab. Daria Solińska z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Policjantka dodała, że na zakup gazu pieprzowego nie jest wymagane pozwolenie.

Autor: ak//mz

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.