• Redakcja Redakcja

  Wypadek w kopalni Brzeszcze. Zginął górnik

  41-letni górnik z Kopalni Węgla Kamiennego Brzeszcze (woj. małopolskie) zginął w nocy podczas pracy. Jak podały władze w kopalni, był to nieszczęśliwy wypadek. Mężczyzna pracował jako górnik od 23 lat. Miał żonę i dwójkę dzieci.

  Do zdarzenia doszło o 3.15 w nocy. "Górnik oddziału G2 uległ wypadkowi podczas fedrunku. Pomimo natychmiastowej pomocy i reanimacji lekarz o 5.35 stwierdził zgon. Prawdopodobnie górnik został uderzony" - powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 Zdzisław Filip, kierownik działu systemu zarządzania KWK Brzeszcze.

  Jak zapewnił, na miejsce przyjechali przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego, a powołana specjalna komisja ds. zajmie się badaniem przyczyn wypadku.

  "Był to pracownik z 23-letnim stażem" - wskazał Filip. "Zostawił żonę i dwójkę dzieci”.

  Autor: ap/ja

Dodaj komentarz

Komentarze (27)

 • kolega z gzl kwk brzeszcze ~kolega z…
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 16.04.2014 22:06

  ściana troszke ponad metr wysoka. na kolanach zapierdal calą zmiane, kuży sie nic niewidać. dostajez z węża 300 atmosfer w klatkę piersiową i gotowe. nie uciekniesz bo miejsca brak nawet się nie przygotujesz na uderzenie bo niezdążysz i co noi co... komisja powie że nie uważał. górnicy zrozumią a ten kto był we wieliczce na wycieczce to wymyśli swoje fantazje

 • lysy ~lysy
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 13.04.2014 10:35

  a ilu ludzi zabili przedstawiciele handlowi? powodując wypadki przez wieczny pośpiech, gadanie przez komórkę w czasie jazdy, nadmierną predkość, wyprzedzanie na trzeciego, trzymanie za bliskiej odległości od poprzedzającego pojazdu itp., itd. co wyczyniają kierowcy obklejonych reklamami samochodów obserwuje codziennie na drodze

 • Ball ~Ball
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 13.04.2014 01:42

  zmien firme bratku nikt cie nie zmusza bys tam pracowal

 • ball ~ball
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 13.04.2014 01:40

  Kamil ~Kamil

  Do wszystkich którzy porównują zawód górników do przedstawicieli handlowych itp jeśli mowicie ze to jest to samo to bierzcie dupy i zapylajcie do Przodka. Zobaczymy jak długo wytrzymacie i kto wyjedzie z płaczem . Pzdrawia Górnik z KWK Brzeszcze .

 • Smutny ~Smutny
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.04.2014 23:27

  Ludzie co wy wogóle piszecie!
  Kondolencje dla rodziny, a zmarły niech spoczywa w pokoju.

 • mieszkanka ~mieszkanka
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.04.2014 21:30

  Wypadki nie zawsze biorą sie z głupoty! Czasem po prostu zawodzi sprzęt, nie wszystko jest winą człowieka.. poza tym na podstawie obcnych informacji nie mamy prawa mówić kto zawinił.

 • J B ~J B
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.04.2014 21:10

  Miałem wyrazić komentarz na temat pana ,, przedstawiciela handlowego ,, ale wstrzymam się tym razem ..... My też prowadzimy samochody... . Górnik kwk Brzeszcze 25 lat pracy na dole . Troszeczkę należy pomyśleć zanim coś się napisze ....Wyrazy współczucia dla rodziny.

 • górka byłego górnika ~górka…
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.04.2014 20:48

  na początek współczucia dla rodziny tragicznie zmarłego górnika
  ale muszę przyznać, że wypadki biorą się z głupoty lub rutyny górników, którzy popełniają jakieś błędy lub idą na skróty, które mają tragiczny skutek. Za kadencji mojego taty który był w nadzorze też zdarzył się podobny wypadek na szczęście górnik przeżył, ale udupili mojego ojca bo gościu nie dostał by odszkodowania jak wyszło by na jaw jaką głupotę popełnił niezgodną z przepisami które olał !

 • Kamil ~Kamil
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.04.2014 20:41

  Do wszystkich którzy porównują zawód górników do przedstawicieli handlowych itp jeśli mowicie ze to jest to samo to bierzcie dupy i zapylajcie do Przodka. Zobaczymy jak długo wytrzymacie i kto wyjedzie z płaczem . Pzdrawia Górnik z KWK Brzeszcze .

 • Look ~Look
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.04.2014 18:03

  Jeżeli górnik zginał w ścianie od uderzenia przewodem ciśnieniowym to nie jest ważne czy ta kopalnia jest niebezpieczna czy jest beczpieczna,bo w każdej kopalni jest ściana w której są zestawy obudowy zmech. W przewodzie który trafia do obudowy zmechanizowanej (a to ten przewód ) ciśnienie dochodzi do 300 ATMOSFER można sobie zobaczyć ile to jest 2,2 Atmosfery i iść wciskać palec w opone samochodową . Współczuje rodzinie.

Na antenie

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyc obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.

Informacje

zobacz wszystkie informacje»

Forum

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyć obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.