• Redakcja Redakcja

  Wszyscy mają już prąd. Wielka awaria usunięta

  Dopiero po godzinie 18 udało się całkowicie usunąć energetykom awarię na południu Warszawy. Pierwszą informację o problemach otrzymaliśmy na Kontakt 24. "Mieszkam niedaleko ursynowskiego ratusza. O 6.38 zgasło światło w całej okolicy. Ursynów, jak okiem sięgnąć pogrążony jest w ciemnościach" - zaalarmował @Marcin. Otrzymaliśmy również zdjęcia.


  O tym, że awaria została całkowicie usunięta, RWE Stoen Operator poinformował chwilę po godz. 18.

  "W godzinach porannych doszło do zakłóceń w dostawie energii na obszarze Ursynowa. O godzinie 9 przywrócono zasilanie zdecydowanej większości mieszkańców. Ekipy Pogotowia Energetycznego RWE Stoen Operator do godziny 17.50 pracowały nad przywróceniem zasilania w pozostałych lokalizacjach" - podał Daniel Moczulski z RWE Stoen Operator.

  Najdłużej energii elektrycznej pozbawieni byli mieszkańcy okolic ulicy Migdałowej. To właśnie tam doszło do spięcia i zadymienia w stacji transformatorowej, co było prawdopodobnym źródłem problemu. Bez prądu, dłuższy czas, musieli sobie poradzić także mieszkańcy ulic Lanciego 17 oraz Al. KEN 46, 50, 52.

  "Ursynów pogrążony w ciemnościach"

  Pierwsze informacje o awarii na Ursynowie otrzymaliśmy na Kontakt 24 od mieszkańców:

  "Mieszkam niedaleko ursynowskiego ratusza. O 6.38 zgasło światło w całej okolicy. Ursynów, jak okiem sięgnąć pogrążony jest w ciemnościach" - zaalarmował w środę rano @Marcin. Informację potwierdził serwis tvnwarszawa.pl. Według mieszkańców, przed godziną siódmą zgasły latarnie uliczne i światła na skrzyżowaniach.

  Jak poinformowała przed godziną 9 Anna Warchoł z biura prasowego RWE Stoen Operator, prąd wrócił początkowo na Ursynów i część Wilanowa.  Jak podała z kolei reporterka TVN24 Ewa Paluszkiewicz, placówki służby zdrowia (w tym Centrum Onkologii) miały energię elektryczną.

  Wiele rejonów bez prądu

  Na infolinii RWE Stoen Operator można było w środę uzyskać informację, że awaria spowodowała brak prądu w wielu rejonach: Natolin, Służew, Stary Służew, Ursynów Południowy, Ursynów Centrum, Stary Imielin, Jeziorki Południowe, Jeziorki Północne, Dąbrówka, Pyry, Las Kabacki, Kabaty, Grabów, Wyczółki, Błonia Wilanowskie, Powsin.

  Utknęli w windach

  Jak poinformował w środę rano mł. kpt. Michał Konopka z warszawskiej straży pożarnej, straż dostała zgłoszenia o czterech osobach uwięzionych w windach przy ulicy Dembowskiego, Pileckiego, Puszczyka i Kazury. Jak powiedział Konopka po godzinie 8, uwięzionych udało się wydostać i nie odebrano już więcej zgłoszeń.

  Metro bez problemów

  ZTM poinformowało, że metro na Ursynowie kursowało normalnie. Podziemna kolejka ma swoje własne zasilanie. Jak podał ZTM, nie było też opóźnień.

  Czytaj więcej na tvnwarszawa.pl


  Autor: db,kde/jaś

Dodaj komentarz

Komentarze (14)

 • El Presudento ~El Presudento
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 13.12.2012 11:55

  W zwiększa z zaistniałą sytuację ogłaszam dzień Żałoby Narodewej. Łączymy się w smutku i cierpieniu urzędników [*].

 • Justa ~Justa
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.12.2012 21:43

  Nie wszędzie awaria została usunięta - na stacji gazu LPG przy Płaskowickiej 3 nadal brak prądu! W RWE poinformowali, że u nich nie widać, że jest awaria i już dziś nie pracują, trzeba czekać do rana, pan na infolinii zażartował, ze naprawa może potrwać 3 dni... !!!!

 • Imiy ~Imiy
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.12.2012 16:05

  Ale bełkot.

  POptok~POptok

  Nie, to znana ze starych pocztówek WARSIAW BY NIGHT. Na razie tylko część "warsiaw", ale sprawa jest rozwojowa, a POlanda krajem rozwijającym SZe, nieprawdaż?

 • Chris ~Chris
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.12.2012 11:48

  Rozbawiła mnie ta warszawska duma, przebijająca z komentarza w TVN24 na temat nagłego braku prądu na Ursynowie, w wyniku którego pracy nie mogli rozpocząć niektórzy urzędnicy. Pewien warszawski samorządowiec podał zwięzły powód uniemożliwiający wejście do urzędu: "Budynek jest tak nowoczesny, że wszystko jest na prąd". Wygląda na to, że cała reszta Polski zamiast żarówek ma świeczki a role telefonu spełniają gołębie pocztowe. Swoją drogą to miłe, że Warszawa doczekała się wreszcie elektryczności. ;-)

 • grenadier ~grenadier
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.12.2012 10:56

  SKANDAL
  - pozwać miasto o milionowe odszkodowania

 • Ema ~Ema
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.12.2012 09:07

  widzę że ktoś tu nie jest poinformowany... nie musiał mieć prądu do mycia zębów wystarczyło to że nie było wody.. no chyba że myjesz zęby na sucho...

 • POptok ~POptok
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.12.2012 09:01

  Bojka~Bojka

  To początki końca świata.......

  Nie, to znana ze starych pocztówek WARSIAW BY NIGHT. Na razie tylko część "warsiaw", ale sprawa jest rozwojowa, a POlanda krajem rozwijającym SZe, nieprawdaż?

 • Mariot_Wariot ~Mariot_Wariot
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.12.2012 08:40

  Mieciu~Mieciu

  ano nie ma ... dobrze że zęby zdążyłem umyć :)

  myjesz zęby prądem ??

 • MMM ~MMM
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.12.2012 08:24

  Witam podpowiem co należy uczynić gdy nastąpi 'KONIEC ŚWIATA'
  ( PO OWINIĘCIU SIĘ W BIAŁE PRZEŚCIERADŁO CZOŁGAĆ SIĘ W STRONĘ NAJBLIŻSZEGO CMENTARZA NIE WYWOŁUJĄC PANIKI )

 • wind ~wind
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.12.2012 08:00

  sorry ale myjesz zeby szlifierka ? Bo wg mnie po ciemku bez problemu idzie umyc zeby no ale ...

Na antenie

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyc obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.

Informacje

zobacz wszystkie informacje»

Forum

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyć obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.