• Redakcja Redakcja

  Silne gradobicie na Śląsku. "Blok wygląda, jakby ktoś do niego z broni strzelał"

  Tagi: pogoda, grad, burze

  Podziurawione dachy, uszkodzone samochody, zalane piwnice - tak wygląda krajobraz po nawałnicach z silnym gradobiciem, które nawiedziły po południu województwo śląskie. "Samochody tak jak i cała reszta wygląda jak ser szwajcarski. Wszystko poszatkowane" - napisała na Kontakt 24 Patrycja z Rybnika. Straż pożarna otrzymała zgłoszenia głównie z powiatów mikołowskiego, wodzisławskiego, rybnickiego i żorskiego.

  AKTUALNA SYTUACJA POGODOWA - NA TVNMETEO.PL

  Zgłoszenia o zniszczeniach

  Jak poinformował nas po godzinie 19 st. bryg. Jarosław Wojtasik, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, w związku z nawałnicami, które przeszły przez województwo, strażacy otrzymali 129 zgłoszeń. Głównie z powiatów: mikołowskiego, wodzisławskiego, rybnickiego, żorskiego i jastrzębskiego.

  "Przeważały interwencje związane z zalanymi posesjami, piwnicami i złamanymi konarami. 42 zgłoszenia dotyczyły uszkodzonych dachów w wyniku gradobicia" - powiedział rzecznik.

   

  Autor: //tka

Dodaj komentarz

Komentarze (91)

 • wojtek ~wojtek
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 19.06.2013 12:42

  Jestem Kurpas : moje auto zniszczył grad

 • Marecki ~Marecki
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.06.2013 21:27

  [cytat_556588]
  Tez mi wielkie gradobicie ! Trzeba było widzieć to w Australii w Melbourne! Grad był wielkości piłek tenisowych i zniszczył kilka tysięcy aut.domy na pare milionów dolarów .
  [/cytat_1556588]
  Kolejny przykład trola... "Też mi wielkie gradobicie..." Gdybyś człowieku był na miejscu i widział to co sie działo to nie pisał byś bzdur... W zasadzie to powinieneś łep wystawić i porządnie czyms takim oberwać, może wtedy nabrałbyś odrobinę szacunku...

 • Marecki ~Marecki
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.06.2013 21:24

  Krzysiek~Krzysiek

  Czy ten grad zniszczył Wam dachówkę ceramiczną ? Jeśli tak, to ile lat leżała na dachu? Dziękuję za informacje.

  Tak, niestety zniszczył, ok 120 dachówek mam do wymiany (Roben monza plus) dachówka została położona w sierpniu ubiegłego roku...

 • czarna ~czarna
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 12.06.2013 00:10

  Współczuję wszystkim , to straszne że trzeba przez to przechodzić , ale natura chodzi swoimi drogami , a nam nikt tych strat nie zwróci .

 • eee ~eee
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 11.06.2013 14:29

  2 lata

 • Cor7ez ~Cor7ez
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 11.06.2013 10:58

  Sam pochodze z Rybnika i jak widze co tam sie stalo to az krew sie mrozi. Wspolczucia dla Rybniczan !

 • nasum ~nasum
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 11.06.2013 10:47

  Polonista, jakbyś zauważył, to rzylasty akurat robił sobie jaja

 • asdfghjk ~asdfghjk
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 11.06.2013 10:17

  gradobicia to efekt gosodarki drzewostanem ,ul ,domy beton asfalt szybko się nagrzewajacy co powoduje konwersacjie powietrza,brak zieleni ,drzew ,by wpily wode ,to natóralne zbiorniki wody i korzenie trzymią,i wiaąze ziemie?zmiany przynoszą konsekwencjie na lata -epoke ,albo zmienimy przyzwyczajenia albo przyroda sama zniszczy nas

 • Kura31 ~Kura31
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 11.06.2013 09:47

  Z www.navipedia.pl
  Słońce, bardziej oddalone od Ziemi niż Księżyc, ma mniejszy udział w powstawaniu pływów. Jest on silniej zauważalny jedynie podczas nowiu i pełni Księżyca, kiedy pływy słoneczne i księżycowe dodają się, lub gdy Księżyc jest w I albo III kwadrze - wtedy się odejmują.

  Efekty pływowe przejawiają się nie tylko w przypływach i odpływach, ale powoduja też niewielkie zmiany gęstości astmosfery ziemskiej, oraz odkształcenia w skorupie Ziemi (rzędu kilku cm). Fale pływowe powodują również globalne zmiany w układzie Ziemia - Księżyc, oto ich efekty:

  rotacja synchroniczna Księżyca z rezonansem 1:1 - okresy obrotu i obiegu Księżyca wokół Ziemi są sobie równe,
  spowalnianie rotacji Ziemi (obecne tempo spowalniania 0.002 sek. na 100 lat) - podobnie jak Ziemia spowolniała ruch obrotowy Księżyca, aż do zsynchronizowania jego okresu, tak i Księżyc stopniowo spowalnia Ziemię tyle, że z gorszym skutkiem, bo jest dużo mniejszy. Cały układ Ziemia - Księżyc dąży do tego, aby trzy okresy: rotacji Ziemi, rotacji Księżyca i jego obiegu wokół Ziemi wyrównały się.
  oddalanie się Księżyca - utrata energii na oddziaływania pływowe sprawia, że Księżyc oddala się od Ziemi w tempie ok. 3 cm na rok.
  najnowsze badania wykazują, że oddalanie się Księżyca od Ziemi będzie miało duży wpływ na nachylenie osi obrotu Ziemi do osi ekliptyki. Okazuje się, że Księżyc jest dużym 'stabilizatorem' nachylenia osi Ziemskiej. Gdy w związku z jego oddalaniem się zacznie słabnąć siła, jaką oddziaływuje on na Ziemię, nachylenie ziemskiej osi obrotu, które wynosi obecie 23°26' zacznie rosnąć, a gdy przekroczy 60°, dalszy jego wzrost odbywać będzie się chaotycznie. Zmiana nachylenia ziemskiej osi obrotu wywoła na Ziemi głębokie zmiany klimatyczne.

 • gosc ~gosc
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 11.06.2013 09:42

  Piotr~Piotr

  trzeba sie wiecej modlic.

  i więcej na tace dawac

Na antenie

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyc obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.

Informacje

zobacz wszystkie informacje»

Forum

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyć obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.