• Redakcja Redakcja

  Rosjanie wnieśli flagę. Mieli zgodę UEFA

  "Prowokacja", która "robiła wrażenie" - tak o gigantycznej fladze, która pojawiła się na Stadionie Narodowym podczas meczu Polska-Rosja, mówili kibice gospodarzy. Przy okazji wszyscy zastanawiali się, jak Rosjanie zdołali wnieść ogromną "sektorówkę" na trybuny. Na to pytanie odpowiadają internauci, którzy sfotografowali moment wnoszenia flagi przed meczem Polska-Rosja.

  Emocji podczas wtorkowego spotkania Polska-Rosja dostarczyli nie tylko piłkarze. Przed pierwszym gwizdkiem wrażenie zrobiła ogromna flaga, rozwinięta na trybunach w momencie odgrywania rosyjskiego hymnu. Przedstawiała rycerza w zbroi z mieczem i napisem "This is Russia". Rycerz to XVII-wieczny bohater walk z wojskami polsko-litewskimi, Dymitr Pożarski.

  Wywiesili, bo dostali zgodę

  Wielu kibiców zastanawiało się, jak Rosjanom udało się wnieść gigantyczną flagę na Stadion Narodowy. Okazuje się, że zgodę na to wyraziła UEFA, i to już kilka miesięcy temu.

  "O zgodę na użycie podczas meczu flagi wystąpił w imieniu kibiców Rosyjski Związek Piłki Nożnej" - poinformował Juliusz Głuski, rzecznik prasowy Euro 2012.

  UEFA nie tylko zgodziła się na włączenie "sektorówki" do oprawy meczu, ale także zatwierdziła jej wygląd. "Rosjanie przedstawili UEFA wzór jaki mają zamiar zamieścić na fladze oraz atest o użyciu niepalnego materiału. Takie są procedury" - wyjaśnił rzecznik.

  Będzie polska "sektorówka"?

  Niewykluczone, ze polscy kibice także doczekają się swojej flagi. Aby jednak tak się stało, w ich imieniu o zgodę na rozwieszenie "sektorówki" musiałby wystąpić PZPN.

  Autor: js//ja

Dodaj komentarz

Komentarze (66)

 • PolskiBYk ~PolskiBYk
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 16.06.2012 15:32


  norge0708~norge0708

  od kiedy to UEFA ma prawo wydawac zgodę na wywieszanie flag w Polsce ????????????? dla mnie to następna dodatkowa prowokacja ze strony Ruskiej i UEFA . To zniewaga
  Fubar~Fubar

  Siedzialem kolo tej flagi i wszyscy Polacy klaskali. Ale dla ciebie to zniewaga....Wywolaj wojne pajacu.

  Nastepny Moherowiec sie buntuje, Byłem na meczu, obok sektoru gdzie byla flaga .... super wyszło .... polacy tez powinni miec swoja na przykład z Hussarzem ........... a zniewage widza tylko szukajacy sensacji !

 • polej ~polej
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 14.06.2012 18:50

  Siedziałem, jako nieliczny z Polaków w sektorze rosyjskim, w koszulce narodowej i z szalikiem biało-czerwonym. Jestem aktywnym kibicem od wielu lat ale czegoś tak wspaniałego, jak kibicowanie między Rosjanami i z nimi, nie przeżyłem - nawet siatkarska liga światowa to mało! Flaga i kibicowanie Rosjan było niesamowite (ale kretyn z flarą też się znalazł), jeśli ktoś się dopatruje jakiś kontekstów politycznych to powinien zobaczyc, jak się oni zachowywali w czasie naszego hymnu - stali bez słowa i klaskali, a "my" - gwizdy- i oczywiście nie mamy sobie nic do zarzucenia, BBC kłamie itp. Brawo polski SZOWINIZM!!!

 • POptok ~POptok
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 14.06.2012 15:43  hbjb~hbjb

  Okładki polskich gazet ze Smudą jako Piłsudzkim i tytułami nawiązującymi do bitwy warszawskiej są o wiele większymi prowokacjami skierowanymi przeciwko rosyjskim kibicom. Nikt jakoś z tego problemu nie robi. Wiadomo. Obrażać ruska można, ale niech tylko rusek krzywo spojrzy na polaka, to od razu trzeba go lać, bo to ogromna prowokacja!
  POptok~POptok

  Wyjaśnij w jaki sposób odwołanie do bitwy warszawskiej (która była częscią wojny obronnej Polski przed bolszewicką agresją) miałoby obrażać Rosjan? Mnie jako Polaka odwołanie do Pożarskiego nie obraża, ale sierp i młot - symbole totalitarnego reżimu odpowiadającego za masowe morderstwa m. in. obywateli polskich powinny być zabronione w czasie publicznych demonstracji (podobnie jak np. swastyka).
  Poznańczyk~Poznańczyk

  Boże człowieku historii się ucz... wojna obronna przed agresją radziecką, o ja pierd.... z tego co pamiętam Piłsudzki wypuścił się daleko na wschód atakując związek radziecki i dostał baty, natępnie rozpoczął paniczny odwrót i tylko cud uratował Warszawę przed Rosjanami, tak więc to nie była obrona przed Radziecką agresją tylko odpowiedź na naszą agresję jak byśmy jej nie uzasadniali

  Korepetycje z historii bardzo POtrzebne, zwłaszcza dla tych, co bezmyślnie powtarzają rosyjskie/sowieckie "interpretacje" nie znając faktów! Przeczytaj artykuł w wikipedii (koniecznie POLSKIEJ) na temat przyczyn wojny polsko bolszewickiej. Dziś dla Ciebie, człowieku, krótki cytat gratis: "Marsz Armii Czerwonej na zachód i zajmowanie kolejnych miejscowości opuszczanych przez wojsko niemieckie odbywał się zanim jeszcze Wojsko Polskie po odzyskaniu niepodległości w listopadzie 1918 przez Polskę (...) zdążyło się sformować i podjąć jakiekolwiek działania".

 • życzliwość ~życzliwość
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 14.06.2012 15:24

  Czy to przypadkiem nie jest śmieszne, że oceniamy krytycznie kibiców,
  którzy swoją drużynę chcą wesprzeć jak tylko potrafią?

 • onyx ~onyx
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 14.06.2012 14:50

  zima~zima

  czemu nie pokazali tego w telewizji??? czyżby cenzura wróciła???

  Nie było transmisji na TV Trwam? Inne stacje pokazywały flagę.

 • giga ~giga
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 14.06.2012 14:45

  Kafelek~Kafelek

  Pojedzmy do Rosji na mecz z dużą flagą "tu jest Polska", ciekawe jak zareagują.

  Wrzuć sobie w translate-a, co oznacza "This is Russia", bo jak widzę już kolejny wpis o tym traktuje.

 • hooligan ~hooligan
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 14.06.2012 14:30

  nnn~nnn

  Jednym słowem zamiast płakać, że nie wolno po prostu sprawdzili przepisy:/ Czemu nasi tego nie potrafią?

  Bo nasi, którzy się tym zajmują na codzień zostali wykluczeni z tej imprezy pod przykrywką walki z pseudokibicami, którzy i tak mają się nieźle co było widać we wtorek na ulicach Warszawy ;) Nie dla bandytów tak dla ruchu ULTRAS!

 • asad ~asad
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 14.06.2012 13:10

  Kafelek~Kafelek

  Pojedzmy do Rosji na mecz z dużą flagą "tu jest Polska", ciekawe jak zareagują.


  a czy rosjanie mieli taki napis na fladze?
  no tak ale inny język niz Polski jest za trudny do nauczenia,gdyby ruskie mieli flage z napisem tu jest rosja dostali by wpierdol a tak dla mnie nie ma problemu

 • nnn ~nnn
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 14.06.2012 11:54

  Jednym słowem zamiast płakać, że nie wolno po prostu sprawdzili przepisy:/ Czemu nasi tego nie potrafią?

 • dod ~dod
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 14.06.2012 09:06


  Maxio ~Maxio
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 13.06.2012 21:44

  Czekam kiedy Polacy nabędą takiego luzu, jak Katalończycy. W trakcie któregoś Euro, po meczu Portugalii z Hiszpanią po Figueras chodzili ludzie z szalikami konkurencyjnych reprezentacji.

  NIkt nikogo nie lał, nie wyzywał, nie gonił.

  A tu ? "Jak to możliwe, że wnieśli????", "to prowokacja!!!".

  Ludzie, więcej luzu, życia szkoda.

Na antenie

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyc obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.

Informacje

zobacz wszystkie informacje»

Forum

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyć obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.