• Redakcja Redakcja

  Policjant potrącił na przejściu dziewczynkę

  Jadący do pracy policjant potrącił ośmioletnią dziewczynkę na przejściu dla pieszych w Pruszkowie (woj. mazowieckie). Dziecko trafiło do szpitala. Funkcjonariusz był trzeźwy. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od jednego z naszych internautów.

  Mapa Polski Targeo
  Mapy dostarcza Targeo.pl

  "Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 7.30. Na przejściu dla pieszych przy zbiegu ulicy Ołówkowej i Powstańców, kierujący mazdą potrącił ośmioletnią dziewczynkę" - poinformowała nas podkom. Dorota Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

  Sprawcą jest policjant z pruszkowskiej policji. "Funkcjonariusz nie wykonywał w tym czasie czynności służbowych. Jechał prywatnym samochodem - był zwykłym, uczestnikiem ruchu. Był trzeźwy" - wyjaśniła Nowak.

  Dziecko z urazem nogi i ogólnymi obrażeniami trafiło do szpitala w Warszawie. Jak dodała Edyta Adamus z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji, dziewczynka szła z dziadkiem. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

  Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. "Niewykluczone, że materiały zostaną przekazane do innej prokuratury" - powiedziała Nowak. Jak dodała, o karze zadecyduje sąd.

  Autor: db//tka

Dodaj komentarz

Komentarze (39)

 • smutny ~smutny
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 02.11.2012 20:52

  czyli ten portal kłamie i podaje nieprawdziwe wiadomości a ty oczywiście jako naoczny świadek byłaś już złożyć zeznania w tej sprawie, jaki ten świat piękny

 • tymf ~tymf
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 02.11.2012 10:07

  Dziadek próbował ją zasłonić i ma strzaskane kolano. Niestety mieszkam w Pruszkowie i widziałam jak to się stało. Widziałam również z jaką prędkością jechał kierowca.

 • smutny ~smutny
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 01.11.2012 21:06  Nie mniej jednak każdy popełnia błędy, poza tym nie wiadomo jak było na prawdę czemu dziadek nie odniósł obrażeń skoro dziewczynka szła z nim, czyżby weszła sama na jezdnię, może wyrwała się dziadkowi a może szła sama a dziadek 2m za nią jak to często bywa, nie chodzi o to żeby bronić policjanta, lekarza, nauczyciela, sędziego, czy prawnika, tylko o to aby nie śpieszyć się z karcącymi opiniami bo prawda może być zupełnie inna...
 • tymf ~tymf
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 01.11.2012 14:58  Gdyby potrącił cywil nie byłoby takiej nagonki, ponieważ policjant egzekwując od innych kierowców znajomości ruchu drogowego, sam powinien je znać i przestrzegać. Niestety wybierając zawód mamy świadomość odpowiedzialności za swoje postępowanie w niektórych przypadkach( policjant, lekarz, nauczyciel, sędzia, prawnik itp.), dużo większą niż w przypadku innych zawodów.

 • smutny ~smutny
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 31.10.2012 20:40

  Żenujące są te kąśliwe uwagi, gdyby to dziecko potrącił cywil" to byście mówili że dziadek pewnie z dzieckiem nagle wtargnął na jezdnię... Żal

 • ech ~ech
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 31.10.2012 19:00

  dziecka szkoda, dziadek na chodzie, a policjant - zdarzyć się może najlepszym przy takiej pogodzie. Nie wierzę, że jechał aż tak szybko, gdyż na tej ulicy są co chwila przejścia, a poza tym miał jeszcze sporo czasu do 8. Przykre, że zrobiono aż taką nagonkę i tyle. Szkoda ludzi.

 • tymf ~tymf
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 31.10.2012 18:41

  To, że potrącił policjant ma ogromne znaczenie, tym bardziej, że jechał bardzo szybko, tym bardziej, że szły tamtędy dzieci do szkoły, nie tylko ta jedna dziewczynka, tym bardziej, że to była wąska uliczka i przede wszystkim było to przejście dla pieszych. Dziewczynka szła z dziadkiem i to nie prawda, że nie uciarpiał- ma poważne obrażenia nogi. Dziewczynka leży z pękniętą czaszką i obrzękiem mózgu, po operacji nogi. Najgorsze jest to, że pewnie ten policjant dostanie wyrok w zawiasach i dalej będzie pędził po drogach jak szalony.

 • wit ~wit
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 31.10.2012 08:33

  ciekawe czy sprawdzili czy nie dzwonił w tym czasie,ale o tym się nie dowiemy,prawda panie komendancie

 • rolnik ~rolnik
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 30.10.2012 18:38  urzednik~urzednik

  POLICJANT który potrąca DZIEWCZYNKĘ na PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH to ...............................ZŁY POLICJANT

  Należy go natychmiastowo zdegradować i zwolnić do cywila !
  rolnik~rolnik

  ...a jak to zwykły posterunkowy??? to jak go zdegradować??? może od razu kara śmierci dlatego że jest policjantem???
  nalezy wprowadzić pogadankę~nalezy wprowadzić pogadankę

  czyli zwykły posterunkowy nie umie przepisów Kodeksu Drogowego ?
  straszne !

  ...jak juz coś to nie zna przepisów a nie nie umie przepisów to tak samo jak się bówi bułkie chleba-mówi się-mówi hehehehe

 • kierowca ~kierowca
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 30.10.2012 17:23

  Mam tylko jedną wątpliwośc gdzie są światła w tak ruchliwym i niebezpiecznym miejscu? o ile mnie pamięc nie myli na początku pażdziernika niedaleko też pewna dzewczynka odjeżdzała karetka?

Na antenie

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyc obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.

Informacje

zobacz wszystkie informacje»

Forum

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyć obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.