• Redakcja Redakcja

  Pasażerowie na torach, awarie, opóźnienia. Pechowy czwartek na kolei

  Chaos i brak informacji - piszą na Kontakt 24 pasażerowie Kolei Mazowieckich, którzy w czwartek rano próbowali dostać się do pracy. Z powodu awarii pociągu i wcześniejszej awarii urządzeń sterowania ruchem, składy na linii Małkinia - Warszawa były opóźnione. "Ludzie idą pieszo do ul. Radzymińskiej (...) Nic, tylko kpina z pasażerów" - relacjonował jeden z internautów.

  Czwartek okazał się dla pasażerów Kolei Mazowieckich wyjątkowo pechowy. "Na linii Tłuszcz - Warszawa Wileńska pociągi zaliczają spóźnienia nawet 70 min" - napisał rano na skrzynkę Kontaktu 24 @Marcin.

  Internauta @Pasażer donosił z kolei, że po tym jak zepsuł się pociąg, pasażerowie długo czekali na jakąkolwiek informację, aż wreszcie poszli pieszo do ulicy Radzymińskiej: "Jak co dzień Koleje Mazowieckie pokazują jakie to są nieudolne. Pasażerowie usiłujący dojechać do pracy od strony Wołomina, szli pieszo do Radzymińskiej. Po tym, jak popsuł się pociąg, około godziny czekali na jakąkolwiek informację. Jakby nie można było wcześniej poinformować pasażerów, by przesiedli się do komunikacji miejskiej w Ząbkach" - oburzał się zdezorientowany @Pasażer. I dodał: "To, co dzieje się na KM to nic, tylko kpina z pasażerów"

  Dwie awarie

  Jak się okazuje, problemy i opóźnienia były związane z usterką pociągu i wcześniejszą awarią urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Jak poinformowały na stronie internetowej Koleje Mazowieckie, do awarii pociągu doszło na odcinku Zielonka - Warszawa Wileńska. Usterka dotyczyła pociągu relacji Małkinia - Warszawa Wileńska. Była spowodowana najechaniem na przeszkodę na przejeździe kolejowym.

  "Pociąg nr 7926 zostanie awaryjnie sprowadzony do stacji Warszawa Wileńska z wykorzystaniem pociągu nr 7726 rel. Tłuszcz (6:40) - Warszawa Wileńska (7:30). Z powodu tego wydarzenia (i poprzedniej awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym) pociągi na linii Małkinia - Warszawa mogą być opóźnione ponad 30 minut. Opóźnienia mogą ulegać zmianie' - informowały Koleje Mazowieckie.

  Wstrzymany ruch na Lotnisko Chopina

  Przed godziną 9 Koleje Mazowieckie poinformowały o kolejnej awarii. Problem dotyczył pociągów jadących na Lotnisko Chopina.

  "Z powodu podejrzenia pożaru w tunelu kolejowym wiodącym do Lotniska Chopina wstrzymany został ruch pociągów do stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Wprowadzone zostaje tymczasowe, nadzwyczajne honorowanie biletów KM ważnych na dojazd do Lotniska Chopina w autobusach linii 175 na odcinku Foksal - Lotnisko Chopina i Lotnisko Chopina - Foksal" - podały w komunikacie Koleje Mazowieckie.

  Wstrzymanie ruchu spowodowało opóźnienia pociągów na linii Warszawa - Radom. Ruch przywrócono o godzinie 9.16.

  Autor: kde/ja

Dodaj komentarz

Komentarze (21)

 • OLEJ ~OLEJ
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 18.04.2013 21:30

  Ja jak ja, ale wczoraj jak wracałem ze szkoły, byłem świadkiem rozmowy w której gość opowiadał że jak tak dalej pójdzie to straci prace.
  I co wtedy? KM zapłacą mu coś z tego tytułu? Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i coś z tym zrobić.... Ja jedynie moge poprosić o nagłośnienie sprawy przez stacje telewizyjną - może wtedy zmięknie rura i sie weżma za siebie. Albo zrobić jakiś prostest i np. przestać kupować bilet.
  Chamstwo i brak jakiego kolwiek poczucia obowiązków.

 • duchu ~duchu
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 18.04.2013 13:47


  Wczoraj w nocy na trasie Wyszków - Warszawa w miejscowości Mostówka wykoleiła się lokomotywa ciągnąca wagony towarowe ścinając przy tym semafor. (o ile wiem nikomu nic się nie stało) Mam dwa zdjęcia ale za dużo trzeba tu podawać zbędnych informacji by je dodać :)

 • oburzona ~oburzona
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 18.04.2013 12:07

  Piter - nikt nie ma pretensji do kolei o to, że na torach lezala opona. Rzecz w tym, ze pan konduktor zamyka sie w swoim "bunkrze" i nie raczy wyściubić z niego nosa, aby poinformowac ludzi, ze nie ma bata - pociag nie pojedzie. Kilkakrotnie bylam swiadkiem takich sytuacji.

 • zxr ~zxr
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 18.04.2013 11:58

  wro73~wro73

  Kazdego z "oburzonych" posadziłbym na jeden dzień na stołku dyspozytora. Ciekawym jak by sobie poradzili...

  A co ma do tego dyspozytor? Wystarczyła by szybka inforamcja dla psażerów na stacjach i w pociagach że nie maja co liczyc dziś na pociag. Ale szybka infrmacja to taka po 10 minutach od awarii a nie po godzinie.

 • jaaa ~jaaa
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 18.04.2013 11:41

  Piter - akurat guzik mnie obchodzi kto jest temu winny. Kupuje bilet za który KM powinien tak zarządzać swoją "flotą" jak i calym pseudomajatkiem bym potrafił dojechać na czas. A nie co codziennie czy co dwa dni dokładał prócz zwykłego biletu za który zapłaciłem coś ekstra dla autobusów prywatnych...
  Reklamuje u tego co kupuje to proste, a czy jest tam 50 czy 100 społek pod spodem to mnie delikatnie mówiąc wali

 • adam ~adam
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 18.04.2013 11:34

  Wspomnijcie też że jest budowany tunel w Ząbkach przez co pociagi jeżdza jednym torem. Jeżdzę z Ząbek na Wileński i o ile rano jeszcze jakoś można dojechac w 10 minut to powrót już taki prosty nie jest. Godzina 17:32 pociąg rusza z dw, Wileńskiego, 17:34 zatrzymuje się i stoi tak do ok 17:50 po czym rusza i przez połowę trasy jedzie ok 20 km/h. Czas dojazdu z Wileńskiego do Ząbek wydłuzył sie trzykrotnie. Z czego prawie 20 minut stoimy zaraz za Wileńskim w dusznym wagonie wypchanym ludzmi. Mi wczoraj nerwy puściły i dziś do pracy przyjechałem samochodem. Okazało się że to był strzał w dziesiatkę. KM i ZTM niech się wypchają tym wspólnym biletem.

 • Piter ~Piter
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 18.04.2013 11:29

  Co mają Koleje Mazowieckie do tych niby awarii.
  Awaria urządzeń sterowania ruchem kolejowym jest problemem dla każdego przewoźnika i niezależna od niego.
  Jak bydło podrzuca jakieś opony lub kamienie na tory to do nich pretensje drodzy pasażerowie, później są usterki pociągu.

 • anka ~anka
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 18.04.2013 11:29

  w lotniska chopina też jechały jak chciały przed 9.

 • wicek ~wicek
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 18.04.2013 11:17

  Nic nowego..Ja ostatno wyjechałem z Sochaczewa w kierunku Warszawy i podróż skończyłem na następnej stacji bo telepak odmówił posłuszeństwa.Przyjechał po nas pociąg który był następny w roskładzie Koleji Mazowieckich.Czekałem około godziny , byłem w szoku.Nasz popsuty pociąg blokował jeden tor a nieopodal był przejazd kolejowy z automatycznymi półrogatkami które z powodu tej sytuacji były zamknięte.Ruch pociągów jest tam bardzo duży średnio co 5 minut przejejeżdzał z dużą prędkością jakiś ekspres i pomimo zamkniętych półrogatek kierowcy przejeżdzali przez przejazd co mnie nie dziwi bo kto by wytrzymał stać godzinę i czekać.Po raz pierwszy czułem niepokój patrząc co się tam dzieje bałem się że za chwilę ktoś z powodu takiej błachej sprawy może stracić życie.

 • IwonaR ~IwonaR
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 18.04.2013 11:09

  Tak a następna awaria jest na trasie Tłuszcz-Wyszków. W Mostówce wykoleił się pociąg towarowy, oczywiście ZERO informacji dla pasażerów w Mostówce jaki i Grzegorzewie. Kolei wie tylko że pasażerowie muszą kupować bilety a już zapomina żeby ich informować.KM to jeżdżąca PORAŻKA.

Na antenie

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyc obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.

Informacje

zobacz wszystkie informacje»

Forum

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyć obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.