• Redakcja Redakcja

  Awaria banków BZ WBK i Kredyt Banku. Klienci nie mogli płacić kartą

  Wózek sklepowy pełen zakupów i brak możliwości zapłacenia kartą. Na taki problem w poniedziałek wieczorem narażeni zostali klienci Banku Zachodniego WBK i Kredyt Banku. Brak możliwości dokonywania transakcji przy użyciu kart płatniczych był efektem awarii systemu. O trwających kilka godzin problemach redakcję Kontaktu 24 poinformowali klienci banków.

  Klienci bez gotówki i w potrzasku

  "Wybrałem się z małym dzieckiem na zakupy. Od dłuższego czasu stoję w markecie z wypełnionym wózkiem. Przy kasie dowiedziałem się, że nie mogę zapłacić. Usiłuję się dowiedzieć co się dzieje. Dzwoniąc na infolinię dowiedziałem się że mają awarię, ale nie wiadomo kiedy zostanie usunięta" - około godziny 19 denerwował się klient Banku Zachodniego WBK z Tych.

  Pieniędzy nie mógł wypłacić z bankomatu także klient Kredyt Banku. Zniechęcony postanowił poinformować naszą redakcję o problemie. Obie placówki połączyły się w styczniu tego roku.

  Bank przeprasza

  O problemach z dokonywaniem transakcji klienci Banku Zachodniego WBK mogli dowiedzieć się dzwoniąc na numer infolinii oraz odwiedzając stronę banku na znanym portalu społecznościowym.

  "W chwili obecnej nie jest możliwa realizacja płatności kartami ani wypłaty z bankomatów. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Bardzo przepraszamy!" - około godziny 20.30 poinformował Bank Zachodni WBK na swoim profilu w portalu społecznościowym.

  Około godziny 22.30 w tym samym portalu poinformowano, że awaria została usunięta.

  "Transakcje kartowe (w tym wypłaty z bankomatów) działają już prawidłowo. Jeszcze raz przepraszamy za powstałe niedogodności!" - poinformowano.

  Autor: ak,js/jaś

Dodaj komentarz

Komentarze (40)

 • ja6 ~ja6
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 04.11.2013 08:32

  juz tydzien mija a ja nie moge wyplalcic pieniedzy z karty. na karcie internetowej sa normalnie pieniadze bo przelew kwoty byl w tamtym tygodniu i kurde musze sie pofatygowac specjalnie do banku bo potrzebne sa mi pieniadze na oplaty! w ciula se leca czy co?! rezygnuje z tego banku przechodze od Mbanku!! wlasnie straciliscie klienta!

 • Klient Nordei ~Klient Nordei
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 07.10.2013 12:22

  A ja utknąłem na stacji paliw miedzy Poznaniem i Gorzowem.

  To dopiero dramat. Stacja paliw nie przyjmuje przelewów tylko gotówkę lub kartę. Bede chyba siedzieć tu do rana ;)

 • klientka ~klientka
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 30.09.2013 09:54

  A ja od czwartku nie mogę wypłacić z bankomatu !!! Wybieram się do banku w dniu dzisiejszym i najprawdopodobniej rozwiążę umowę.

 • niki ~niki
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 03.09.2013 16:43


  klient~klient

  jestem klientem Kredyt Banku od 12 lat. Przed połączeniem z BZWBK praktycznie nie było awarii, natomiast BZWBK co chwila ma jakieś problemy a i obsługa u nich nie umywa się do tej w Kredyt Banku
  Klient KB~Klient KB


  Ja od 10-11 lat jestem klientem i rowniez patrze jak po polaczeniu spadla jakosc obslugi. Ostatnio awarie sa praktycznie raz w tygodniu a dodatkowo od listopada zmieniaja sie regulaminy i oplaty i juz w tej chwili wiem, ze zamykam u nich konta i zabieram kase.


  a ja jestem klientką WBK (obecnie BZ WBK) od 12 lat i dotąd wszystko działało, po połączeniu z KB było chyba 8 globalnych awarii (brak dostępu do kasy) w ciągu 2 mcy...
  a KB miewał sporo awarii, wiem bo 5 lat obsługiwałam konto firmowe w KB24 i niemal zawsze 15 i ostatniego dnia miesiąca przepustowość systemu odcinała dostęp do rachunku... ZUSy i wypłaty zawsze rozgrzewały firmę do czerwoności bo nie wiadomo było kiedy wreszcie uda się zalogować i puścic przelewy...

 • TINA M ~TINA M
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 27.08.2013 11:29

  W NOCY PO KONTACH CHODZIŁ MIKOŁAJ
  temu dał - innemu zabrał .....
  Nikt nie lubi zaplanowanych awarii
  Dziś tu i tam___1 000 000 000 zł ( PLN )
  ale po co nam tyle forsy .... ? c

 • jerzy ~jerzy
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 27.08.2013 10:51

  Tak samo było z Bankiem Pocztowym, kicha totalna, nie dało się sprawdzić stanu rachunku ani pobrać pieniędzy z bankomatu.

 • Olga ~Olga
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 27.08.2013 10:34

  A mnie ta awaria zastała zagranicą, to to dopiero było wesołe :)

 • Piotr ~Piotr
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 27.08.2013 10:11

  Ja równiez byłem klientem KB I to bardzo długo, system KB działał bez zarzutu, teraz kiedy się połączyli z tym BADZIEWIEM, są same kłopoty. Ostatnio nie mogłem zapłacić ZUS bo też mieli awarię.WIELKA PORAZKA TO POLACZENIE

 • Krakus ~Krakus
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 27.08.2013 09:43

  moim zdanie to te ich oszczędności zwalniają fachowców bo trzeba im zapłacić a prezesie nie pozwolą aby sobie w dobie kryzysu obciąć 10% zarobków więc zatrudniają albo tanie firmy lub ludzi którzy byli ciency ale jakoś przepchnęli się przez studia, taka sytuacja dotyczy wszystkich banków i wielkich firm tam liczy się aby prezesi i zarząd wzięli kasę a reszta jakoś będzie w końcu klien zapłaci za ich partactwo

 • Klient KB ~Klient KB
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 27.08.2013 09:36

  klient~klient

  jestem klientem Kredyt Banku od 12 lat. Przed połączeniem z BZWBK praktycznie nie było awarii, natomiast BZWBK co chwila ma jakieś problemy a i obsługa u nich nie umywa się do tej w Kredyt Banku


  Ja od 10-11 lat jestem klientem i rowniez patrze jak po polaczeniu spadla jakosc obslugi. Ostatnio awarie sa praktycznie raz w tygodniu a dodatkowo od listopada zmieniaja sie regulaminy i oplaty i juz w tej chwili wiem, ze zamykam u nich konta i zabieram kase.

Na antenie

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyc obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.

Informacje

zobacz wszystkie informacje»

Forum

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyć obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.