tvnpix
Do zdarzenia doszło w Zielonej Górze, Foto: alen22, Kontakt 24

Autokar nagle zaczął się palić. W środku 42 dzieci

Blisko 50 osób, w tym dzieci, podróżowało autokarem, który niespodziewanie, w trakcie jazdy, zaczął się palić. Ogień zaczął przenosić się także do pobliskiego lasu, przy którym zatrzymał się kierowca. Pierwszą informację i zdjęcia z Zielonej Góry (Lubuskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak podał dyżurny policji w Zielonej Górze, na ulicy Zatorze w Starym Kisielinie, dzielnicy miasta, kierowca autobusu zauważył, że z tyłu pojazdu nagle wydobywa się dym. Po chwili autokar zaczął się palić. Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 19.

- Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca zatrzymał pojazd. Przebywające w nim dzieci bezpiecznie go opuściły - powiedział policjant.

Ogień w pobliskim lesie

Dyżurny straży pożarnej sprecyzował, że w autokarze było 42 dzieci i sześciu opiekunów. - Pożar powstał najprawdopodobniej w komorze silnika. Bardzo szybko zaczął się rozprzestrzeniać - relacjonował strażak. I dodał, że na miejscu pojawiły się cztery zastępy.

Oprócz gaszenia autokaru, strażacy zalewali wodą pobliski las. Bowiem - jak mówił dyżurny zielonogórskiej straży - pożar z autokaru przeniósł się na ściółkę leśną.

podinsp. Małgorzata Barska z KMP w Jeleniej Górze o zdarzeniu
podinsp. Małgorzata Barska z KMP w Jeleniej Górze o zdarzeniu Źródło: tvn24
Autor: ank//popi

Komentarze (3)

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.
  • Udostępnij komentarz w:
+ Dodaj komentarz
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.