Opcje drukowania: Tylko tekst  |  Pełna wersja   
Kontakt24.tvn24.pl
 • Redakcja Redakcja

  Wpadł matizem do rzeki. Uwolnił się, wszedł na auto i czekał na pomoc

  35-letni kierowca wpadł swoim autem do rzeki w Żaganiu (woj. lubuskie). Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu - zdołał wypłynąć z napełniającego się wodą auta i wejść na jego podwozie skąd zabrali go ratownicy. Kierowca ze złamanym obojczykiem trafił do szpitala. Zdjęcie z miejsca wypadku wysłał na Kontakt 24 internauta @pabloFZG

  Jak powiedział Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim do wypadku doszło na ul. Żelaznej w Żaganiu.

  "35-letni kierowca samochodu daewoo matiz, 35-letni mieszkaniec Żagania, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W Żaganiu od rana pada deszcz, kierowca w dodatku jechał po śliskiej kostce brukowej" - poinformował rzecznik.

  Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem.

  "Samochód wjechał w barierki, a następnie wpadł do rzeki. Pojazd dryfował na dachu. Kierowca zdołał wydostać się przez okno, wypłynąć i wejść na podwozie auta" - relacjonował Marcin Maludy.

  Mężczyzna trafił do szpitala ze złamanym obojczykiem. Jak ocenił rzecznik, wobec tego co kierowca przeszedł, można mówić o dużym szczęściu.

  Autor: ak//tka

« powrót