Opcje drukowania: Tylko tekst  |  Pełna wersja   
Kontakt24.tvn24.pl
 • Redakcja Redakcja

  Bardzo silny wstrząs na Śląsku

  "W Bieruniu Nowym (woj. śląskie) ok. godz. 19.35 doszło do mocnego tąpnięcia ziemi wywołanego prawdopodobnie przez tutejszą KWK 'Piast'. Tak silnego wstrząsu nie pamiętam" - poinformowała redakcję Kontaktu 24 internautka @Karolina. "Wstrząs był porównywalny do tego sprzed kilku miesięcy (jeśli nie mocniejszy). Jeżeli tak dalej będzie, to się te bloki w końcu zawalą" - dodawał @kasper83. Jak poinformowali nas inni internauci, wstrząsy były również odczuwalne również Tychach (woj. śląskie) i Rajsku (powiat oświęcimski, woj. małopolskie).

  Mapa Polski Targeo
  Mapy dostarcza Targeo.pl

   

  Informację o wstrząsie potwierdził redakcji Kontaktu 24 Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii Węglowej S.A., do której należy kopalnia. "Na terenie KWK 'Piast' doszło do silnego, wysokoenergetycznego wstrząsu. Do zdarzenia doszło w chwili zmiany załogi. Nikomu nic się nie stało. Do tego momentu dostaliśmy około 25 zgłoszeń o szkodach na powierzchni" - mówił przed godz. 21 rzecznik. Jak dodał, wstrząs w "Piaście" nie był związany bezpośrednio z wydobyciem, a z charakterystyką górotworu.

  Według rzecznika, wstrząs miał siłę 8 stopni w 10-stopniowej skali górniczej

  Jak informował nas dyżurny Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Tychach, silne tąpnięcie, jakie odczuli mieszkańcy, zostało wywołane ruchami tektonicznymi górotworu.

   

  Autor: //tka

« powrót