tvnpix

Ogień pochłonął poddasze i dach byłej synagogi

11 zastępów straży pożarnej gasiło pożar dawnej synagogi przy ul. Wodnej w Sieradzu (woj. łódzkie). Na razie nie znane są przyczyny pojawienia się ognia. Zdjęcia płonącego budynku otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło w czwartek o godzinie 22.16.

"Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń. Szybko rozprzestrzenił się na na poddasze oraz dach budynku o wymiarach 20 na 10 metrów" - poinformował dyżurny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Jak dodał, zabytkowy budynek do 1939 roku pełnił funkcję synagogi. Obecnie ma przeznaczenie handlowo-usługowe.

Spłonęło poddasze i dach

Strażak wyjaśnił, że spłonęło poddasze, dach oraz w częściach sufitowych większość pomieszczeń na drugim piętrze. Pomieszczenia na pierwszym i parterze zostały zalane.

W pożarze nikt nie ucierpiał. W akcji gaśniczej uczestniczyło 11 zastępów straży pożarnej. Jak mówił strażak, w piątek po godz. 6wciąż trwa dogaszanie.

Dodał że, jeszcze za wcześnie, aby wyrokować o przyczynach pożaru. Wszelkie okoliczności ma wyjaśnić policyjne dochodzenie.

Na miejscu pojawi się również inspektor nadzoru budowlanego który oceni, czy do budynku będą mogli wrócić przedstawiciele znajdujących się tam firm.

Autor: aolsz,js//tka

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.