tvnpix
Na miejscu były trzy zastępy straży (zdj. ilustracyjne), Foto: tvdecka

Nastolatkowie próbowali rozpalić kominek, wywołali pożar mieszkania

Trzy zastępy straży pożarnej gasiły pożar, który wybuchł w mieszkaniu przy ul. Działkowej w Pruszkowie. Nastolatkowie chcieli rozpalić kominek. Użyli łatwopalnej substancji, a po jej podpaleniu doszło do wybuchu. Informację dostaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie dotyczące pożaru w budynku wielorodzinnym przy ul. Działkowej w Pruszkowie strażacy otrzymali o godzinie 20.20.

Jak poinformował kpt. Karol Kroć, gdy strażacy przyjechali na miejsce, w mieszkaniu nikogo już nie było.

- Do pożaru doszło w mieszkaniu na czwartym piętrze. Mieszkanie to połączone było z poddaszem. Strażacy dotarli na miejsce szybko, jednostka znajduje się niedaleko. Wszyscy opuścili lokal o własnych siłach jeszcze przed przybyciem strażaków. Szybko udało się ugasić pomieszczenie, w którym doszło do pożaru - poinformował rzecznik.

Na miejsce wezwano także pogotowie ratunkowe, energetyczne, a także policję, która zajęła się ustaleniem okoliczności, w jakich doszło do pożaru.

Nastolatkowie starali się rozpalić kominek

- Przebywające w mieszkaniu osoby zdecydowały się rozpalić kominek. Polały go łatwopalną substancją. Po podpaleniu doszło do wybuchu. Ogień zajął kilka przedmiotów w pokoju, zaczął się rozprzestrzeniać. Przebywająca w mieszkaniu dziewczyna zasłabła, wymagała podania jej tlenu - relacjonowała asp. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jak potwierdziła, w mieszkaniu przebywały osoby nieletnie. Ich opiekunowie przybyli na miejsce jeszcze w czasie akcji straży pożarnej.

 

Autor: ak/aw

Komentarze (4)

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone
  • Udostępnij komentarz w:
+ Dodaj komentarz
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.