tvnpix
Foto: Gorlice24

Pożar sortowni śmieci. Straty na sześć milionów złotych

Ugaszono pożar w sortowni śmieci w Gorlicach (Małopolskie). Z ogniem walczyło 38 zastępów straży. Jak podały służby, wstępne straty sięgają sześciu milionów złotych. Informację, zdjęcia oraz nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Informację o pożarze strażacy otrzymali w piątek po godzinie 20.

- Wewnątrz hali palą się śmieci oraz paliwo alternatywne (uzyskiwane ze śmieci - red.). Z budynku wydobywa się gęsty dym, zaczynają zapadać się elementy dachu - podkreślił mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

Akcja trwała prawie 21 godzin

Pożar został zlokalizowany około godziny 23. Ogień skupiony był w trzech nawach budynku, w których znajdowało się płonące paliwo. - Ostatni zastęp wrócił po godzinie 17:30.  Akcja trwała blisko 21 godzin - powiedział mł. bryg. Dariusz Surmacz w sobotę po godzinie 18.

Oficer prasowy poinformował, że strażacy ewakuowali mienie z płonącego budynku. - Wstępna kwota uratowanego mienia wynosi blisko 44 miliony złotych - zaznaczył strażak i dodał, że straty po wstępnym oszacowaniu wyniosły blisko sześć milionów.

W całej akcji brało udział 38 zastępów, w tym jednostki z Nowego Sącza oraz Tarnowa. - Nikt nie ucierpiał. Sześciu pracowników firmy ewakuowało się przed przyjazdem straży - mówił mł. bryg. Surmacz.

Mł. bryd. Dariusz Surmacz z gorlickiej straży o akcji
Mł. bryd. Dariusz Surmacz z gorlickiej straży o akcji Źródło: tvn24

 

 

 

 

 

 

Autor: bkol,kz//gw,popi

Komentarze (6)

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.
  • Udostępnij komentarz w:
+ Dodaj komentarz
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.