tvnpix
Foto: Katarzyna z Bolesławca

Mając blisko trzy promile kierował lawetą z autami. Zamiast do tunelu wjechał w nasyp

Prawie trzy promile w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarowej scanii, który wiózł na lawecie dziewięć samochodów osobowych. 28-latek zamiast wjechać do tunelu, uderzył w nasyp kolejowy. Właściciel firmy transportowej powstałe straty wycenił na około 500 tysięcy złotych. O zdarzeniu, do którego doszło w sobotni wieczór przy ul. Kościuszki w Bolesławcu (woj. dolnośląskie), redakcję Kontaktu poinformowała Reporterka 24 Katarzyna.

Jak poinformował dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu (woj. dolnośląskie), w sobotę w godzinach wieczornych, 28-letni kierowca lawety jadąc ul. Kościuszki, zamiast wjechać do tunelu, uderzył w nasyp kolejowy. Mężczyzna przewoził dziewięć samochodów.

"Wypił pół litra wódki i trzy piwa"

- Kierowca z Olsztyna przewoził używane auta osobowe. Okazało się, że był pijany, w wydychanym powietrzu miał 2,85 promili alkoholu. Policjantom powiedział, że wypił pół litra wódki i trzy piwa. Mężczyzna został zatrzymany w związku z popełnionym przestępstwem, zagrożeniem spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy, przebywa teraz w policyjnej izbie zatrzymań - poinformował policjant. W niedzielę przed godz. 15 bolesławiecka policja poinformowała, że przesłuchanie kierowcy odbędzie się prawdopodobnie w poniedziałek.

Po zdarzeniu doszło do wycieku ropy. Miejsce zabezpieczała policja. Usuwanie uszkodzonej lawety i ośmiu używanych samochodów osobowych zajęło kilka godzin.

- Na miejscu pojawił się właściciel spedycji. Powstałe straty i koszty usuwania pojazdów wycenił wstępnie na około 500 tys. zł - dodał dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Nikomu nic się nie stało.

Autor: ak/aw

Komentarze (65)

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone
  • Udostępnij komentarz w:
+ Dodaj komentarz
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.