tvnpix
Foto: Dawid

Karczma w płomieniach. Kilkanaście zastępów w akcji

Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem karczmy we wsi Żołędowo (woj. kujawsko-pomorskie). Jak poinformowała straż, doszczętnie spłonęła restauracja, a ogień początkowo pojawił się na dachu. Pierwsze informacje, zdjęcia i filmy otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

 

 

Na zdjęciach i filmach, które otrzymaliśmy na Kontakt 24 widać ogromne kłęby dymu i płomienie unoszące się nad karczmą oraz akcję strażaków.

- Restauracja jest cała objęta ogniem. Na szczęście strażakom udało się obronić pobliskie budynki, m.in. hotel - powiedział po godz. 10 w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Jak poinformował po godz. 19 st. bryg. Tomasz Płaczkowski, oficer prasowy KM PSP Bydgoszcz, zakończyły się działania strażaków. Na miejscu pracowało łącznie 15 zastępów.

Nikt nie został poszkodowany.

"Ogień wyszedł na dach"

- Zgłoszenie dotyczyło zapalenia się sadzy w kominie. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, ogień wyszedł już na dach - mówił po godzinie 8:00 w rozmowie z nami dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Jak wyjaśnił, strażacy informację o pożarze otrzymali o godzinie 8:04.

 

 

 

 

Autor: ank//tka

Komentarze (10)

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.
  • Udostępnij komentarz w:
+ Dodaj komentarz
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.