• Redakcja Redakcja

  Czekolady, cukierki, a teraz pierniki. Firma otwiera kolejny sklep?

  "Zapraszamy wkrótce" - taki komunikat pojawia się na stronie głównej trzeciej, bliźniaczo podobnej do dwóch poprzednich, stronie internetowej dostępnej pod adresem 3pierniki.pl. W środę powstał serwis o nazwie 3cukierki.pl, o czym powiadomili nas klienci sklepu, którzy czują się przez niego oszukani. Na portalu społecznościowym działa grupa "Wykiwani przez kosz słodyczy", która zrzesza ponad 300 klientów.

   

  Tuż po tym, jak klienci, którzy poczuli się oszukani przez sklep internetowy 3czekolady.pl, założyli na jednym z portali społecznościowych grupę "Wykiwani przez kosz słodyczy", a o sprawie zrobiło się głośno, działalność rozpoczął kolejny internetowy sklep. W środę wieczorem internauci poinformowali nas o następnej stronie, która jest bliźniaczo podobna do dwóch poprzednich.

  Strona ta - 3pierniki.pl - nie funkcjonuje. Pojawia się jedynie komunikat - "Jesteśmy w trakcie wykonywania prac konserwacyjnych. Wrócimy najszybciej jak to możliwe. Zapraszamy wkrótce".
  Nie ma także pewności, że jej właścicielem jest ta sama osoba, co stron poprzednich. Jednak elementy jej szaty graficznej wyraźnie do nich nawiązują.

  Abonament za darmową czekoladę. 149 zł miesięcznie!

  Pierwsze sygnały od zaniepokojonych działalnością serwisu internautów zaczęły napływać na skrzynkę Kontaktu 24 w środę. Dotyczyły one sklepu internetowego o nazwie 3czekolady.pl.

  "W ramach udostępnienia promocyjnego bannera sklepu 3czekolady.pl na Facebooku na okres dwóch tygodni, sklep oferował za darmo kosz słodyczy. Taki użytkownik otrzymywał unikalny kod zniżkowy, który całkowicie bezpłatnie pozwalał zamówić słodycze" - opisywała procedurę @Iwaaa91. "Oczywiście jak w takich przypadkach bywa, trzeba było zarejestrować się w sklepie internetowym. Skuszeni tym, że oferta jest limitowana oraz zapewnieniami, że jest całkowicie bezpłatna, ruszyliśmy do boju" - przyznała internautka.

  Wtedy też, jak pisali na Kontakt 24 internauci, zaczęły się problemy. Jak twierdzą, zostali wprowadzeni przez sklep w błąd i z związku z rejestracją oraz posiadaniem aktywnego konta, zostali zobowiązani do płacenia miesięcznego abonamentu w wysokości 149 zł.

  Czytaj więcej o sprawie. "Wykiwani przez kosz słodyczy". Mieli dostać czekoladę, a muszą płacić abonament

  Były czekolady, pojawiły się cukierki

  W środę wieczorem okazało się, że w Internecie pojawił się drugi, niemal identyczny, sklep o nazwie 3 cukierki.pl. "Założyciel strony 3czekolady.pl założył wczoraj nowy serwis pod adresem 3cukierki.pl. Wszystko jest to samo co wcześniej, nawet regulamin"- napisał w środę do redakcji Kontaktu 24 @adam296. Zarówno oprawa graficzna jak i mechanizm jej działania jest taki sam, jak poprzedniej. Klienci wchodząc na stronę kuszeni są "darmowymi" łakociami. Tym razem prezentem ma być bombonierka (w sklepie 3czekolady.pl jest to kosz słodyczy). Warunkiem otrzymania gratisu jest rejestracja na stronie. Ta z kolei jest równoznaczna z zawarciem z firmą umowy na prowadzenie konta, zaś miesięczny abonament za tę usługę wynosi - bagatela - 149 zł.

  W regulaminie sklepu 3czekolady.pl, do którego firma odsyła reklamując ofertę, znajdowała się wprawdzie informacja, "że usługobiorca zobowiązany jest do uiszczenia miesięcznej opłaty abonamentowej z tytułu Usługi założenia i prowadzenia Konta (zwanej dalej 'Abonamentem')", ale sklep nie podawał jego kwoty. Została ona dodana kilka minut po północy 18 grudnia, o czym poinformowali nas poszkodowani.

  Zarejestrowany na Cyprze, siedziba w...warszawskim hotelu

  Serwis 3cukierki.pl odsyła uczestników promocji do serwisu 3czekolady.pl, prowadzonego przez spółkę z siedzibą na Cyprze. Na stronie internetowej w formularzu kontaktowym widnieje, co prawda, warszawski adres, jednak znajduje się pod nim hotel, który nie ma żadnego związku ze sprawą.

  "Numer podany na stronie 3czekolady.pl milczy albo zgłasza się automatyczna sekretarka mówiąca po angielsku, na wiadomości przesyłane za pomocą formularza nie ma żadnych odpowiedzi, pod zamieszczonym warszawskim adresem znajduje się hotel, który z firmą nie ma nic wspólnego, a cypryjskim - kancelaria adwokacka" - pisali w mailach do naszej redakcji internauci.

  Pod lupą UOKiK

  Sprawą sklepu 3czekolady.pl zajął się też Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, o czym pisaliśmy w środę po południu. "Zawiadomienie jest analizowane. Nie możemy bez przeprowadzenia postępowania stwierdzić, czy dana praktyka narusza interesy konsumentów" - mówiła Agnieszka Majchrzak, główny specjalista UOKiK.

  Jednocześnie zachęca wszystkich konsumentów, którzy czują się poszkodowani przez sklep, aby zwracali się o pomoc do miejskich rzeczników konsumentów.

  Majchrzak zaapelowała o rozwagę i uważne czytanie regulaminów, szczególnie w przypadku produktów czy usług kupowanych wirtualnie.

  OPRACOWANE PRZEZ UOKIK PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI DLA KLIENTÓW

  O tym, jak się nie dać oszukać kupując przez internet czytaj także na tvn24.pl

  Autor: ap, mmt,js/ja,aw

Dodaj komentarz

Komentarze (99)

 • oszukana ~oszukana
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 09.01.2014 09:49

  To tylko w Polsce mogło się zdarzyć nigdzie indziej nie do pomyślenia.Ludzie a gdzie solidarność?Obudźcie się, zamiast wspólnie działać tyle jadu w Waszych wypowiedziach.Pan podający się za adwokata nie widzi w tym oszustwa chyba tylko broni oszustów a nie uczciwych ludzi.Gdzie na świecie pobiera się opłaty za nic nie robienie?Prowadzenie w tym wypadku konta rozumie się wykonanie zleceń, realizowanie zamówień itd. a nie 3 dni przed terminem wystawia się fakturę za nic...masakra szkoda słów.

 • olo ~olo
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 06.01.2014 10:58

  Nick~Nick

  Taka spółka/firma pod tym adresem nie istnieje. Adres jest prawdziwy ale siedzibe mają prawnicy.
  REgulamin sam w sobie zawiera nieprawdziwe informacje, więc jest tu pole do popisu.

  -------------------------------

  To moze byc spolka obslugiwana przez tych prawnikow, uzyczających swoj adres. Takich spolek pod tym adresem moze byc tysiace.  Wysłałem tam pismo z potwierdzeniem odbioru, zobaczymy czy wróci.

 • Nick ~Nick
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 31.12.2013 19:17

  Taka spółka/firma pod tym adresem nie istnieje. Adres jest prawdziwy ale siedzibe mają prawnicy.
  REgulamin sam w sobie zawiera nieprawdziwe informacje, więc jest tu pole do popisu.

  -------------------------------

  To moze byc spolka obslugiwana przez tych prawnikow, uzyczających swoj adres. Takich spolek pod tym adresem moze byc tysiace.

 • adronix ~adronix
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 24.12.2013 11:21

  I bardzo dobrze, że się ludzie dali nabrać.
  Są zazwyczaj tak tępi, że tylko bezmózo klikają i zatwierdzają. Może się w końcu nauczą czytać regulaminy. frajerzy

 • brman ~brman
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 22.12.2013 11:18

  POZEW !
  http://www.wspolnypozew.com/grupy/show/pozwy/3czekolady-3pierniki-3cukierki

 • dff ~dff
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 20.12.2013 20:42

  "1. Serwis prowadzony jest przez spółkę (zwaną dalej „Pride“ lub „Sklep 3cukierki.pl“) Pride europe investments limited, z siedzibą 6051 Larnaca, 10 Patron, Cypr.
  2. Numer identyfikacji Pride to ΗΕ321323"

  Taka spółka/firma pod tym adresem nie istnieje. Adres jest prawdziwy ale siedzibe mają prawnicy.
  REgulamin sam w sobie zawiera nieprawdziwe informacje, więc jest tu pole do popisu.

 • filozof ~filozof
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 20.12.2013 14:04

  Hey TVN24, może zainteresuje was to!

  To już jest jakiś zmasowany atak !!!

  https://taniezakupy.pl

  złożeniem wiążącej oferty zawarcia odpłatnej dwunastomiesięcznej umowy o świadczenie elektronicznej usługi premium, której całkowity koszt wynosi sto czterdzieści dziewięć złotych złotych.

  Usługodawcą usług realizowanych na podstawie niniejszego Regulaminu jest spółka Digital Premium Limited z siedzibą w Dubaju, Arabian Ranches, Alvorada 1, P.O. BOX 450676, Zjednoczone Emiraty Arabskie


  REJESTRATOR:
  Michau Enterprises Ltd.
  Chytron, 26 Street, Office 21, P.C. 1075 Nicosia, Cypr

 • camel320 ~camel320
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 19.12.2013 23:55

  Mnie zastanawia jeszcze ten zapis:
  8. Klient dokonujący zakupu w sklepie wyraża zgodę na przekazanie swojego adresu e - mail do Grupa Allegro Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu oraz na przetwarzanie przez sklep 3czekolady.pl oraz Grupę Allegro Sp. z o.o. swoich danych osobowych w celu wypełnienia ankiety z opinią o dokonanej transakcji w 3czekolady.pl oraz potwierdzenia objęcia transakcji Programem Ochrony Kupujących (zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997).

 • wers ~wers
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 19.12.2013 18:42

  wers~wers

  to jest zwyczajny Haracz, który trzeba niestety płacić

  Dodam że wystarczy spojrzeć na ceny produktów gdzie poniżej napisany jest podatek taki sam jak cena no i ceny jak z kosmosu . To z góry widać że to przekręt

 • wers ~wers
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 19.12.2013 18:36

  to jest zwyczajny Haracz, który trzeba niestety płacić

Na antenie

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyc obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.

Informacje

zobacz wszystkie informacje»

Forum

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyć obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.