• Redakcja Redakcja

  Denaturatem rozniecił ogień w piecu, spowodował pożar. Kamienica ewakuowana

  Mężczyzna, rozniecając ogień w piecu, spowodował pożar w kamienicy w Przasnyszu (woj. mazowieckie). Do rozpalenia ognia użył denaturatu. Strażacy ewakuowali dziewięć osób. Nikomu nic się nie stało. Zdjęcia z akcji straży pożarnej zamieścił w naszym serwisie @Kuba.

  Zgłoszenie o pożarze kamienicy przy ulicy Rynek wpłynęło do dyżurnego straży o godzinie 13.11.

  Jak poinformował naszą redakcję st. kpt. Jarosław Andruszkiewicz, rzecznik straży w Przasnyszu, właściciel mieszkania na pierwszym piętrze próbował rozpalić ogień w piecu. Do wzniecenia ognia użył denaturatu. Jak się okazało, mężczyzna wlał do pieca za dużo płynu i kiedy go podpalił, ten "buchnął" i przeszedł na wyposażenie mieszkania.

  Przyznał się do spowodowania pożaru

  Z kamienicy ewakuowano dziewięciu mieszkańców. Ani mężczyźnie, który wzniecił pożar, ani pozostałym lokatorom budynku nic się nie stało. "Mężczyzna przyznał się policji do spowodowania pożaru" - powiedział nam rzecznik. Jak dodał, inspektor nadzoru budowlanego ocenił, że nie doszło do naruszenia konstrukcji budynku, jednak nie dopuścił do użytkowania lokalu, w którym doszło do pożaru.

  Jak powiedział nam strażak, zalane wodą zostały sklepy znajdujące się na parterze trzykondygnacyjnej kamienicy. O godzinie 15.27 strażacy zakończyli prowadzenie działań na miejscu i mieszkańcy wrócili do swoich domów.

  Autor: aolsz/map

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Na antenie

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyc obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.

Informacje

zobacz wszystkie informacje»

Forum

Proszę zainstalować Flash Player'a i włączyć obsługę JavaScript.
Kliknij aby ściągnąć.