tvnpix
Moment wywrócenia się ciężarówki, Foto: Artur

Ciężarówka runęła tuż przy domu. Nagranie

Samochód ciężarowy w trakcie pokonywania zakrętu nagle zaczyna przechylać się na prawy bok. Po chwili pojazd wywraca się, a wszystko rejestruje kamera w samochodzie jednego z kierowców. Do zdarzenia doszło w miejscowości Radzyń (woj. lubuskie), a film otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątkowy poranek. Na filmie, jaki otrzymaliśmy na Kontakt 24, widzimy jadący przed nim samochód ciężarowy.

- Jechałem do pracy, wszystko działo się po godzinie 7 rano. Nie miałem jak wyprzedzić tej ciężarówki, bo droga była kręta. W pewnym momencie skręcał i nagle wywrócił się na prawy bok - relacjonuje Artur, autor nagrania.

Pojazd z impetem uderzył w ziemię. Autor nagrania wyszedł ze swojego auta, by udzielić pomocy kierowcy. - Wysiadł sam z samochodu, po chwili z domu wyszli mieszkańcy pobliskiego budynku. Kierowcy nic się nie stało - opowiada Artur.

"Duża prędkość i ciężki ładunek"

Na miejsce została wezwana policja. - Samochód ciężarowy przewrócił się na bok. Kierowca prawdopodobnie nie dostosował prędkości do krętej drogi - poinformowała nas  mł. asp. Maja Piwowarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Około 50-letni kierowca był trzeźwy, nic mu się nie stało.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przyczyną mogła być nadmierna prędkość, z jaką jechała ciężarówka. Samochód przewoził 21 ton półtuszy, które na łuku drogi przechyliły się na prawy bok i tym samym doprowadziły do przechylenia się ciężarówki - dodała policjantka.

Ruch na tym odcinku drogi jest utrudniony, zablokowany jest jeden pas jezdni. Ciężarówka nie została jeszcze podniesiona, konieczne jest przeładowanie towaru, który przewoziła. Jak powiedziała policjantka, kierowca zostanie ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Autor: sc//tka

Komentarze (62)

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone
  • Udostępnij komentarz w:
+ Dodaj komentarz
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.