tvnpix
Atak zimy na Waszych zdjęciach

Białe i śliskie drogi, auta w rowach. Wasze relacje

Poniedziałek przywitał mieszkańców niektórych części Polski silnymi opadami śniegu. Biało zrobiło się m.in. w województwie warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim czy lubuskim. Pogoda znacznie utrudniała jazdę kierowcom. Na Kontakt 24 otrzymywaliśmy informacje, zdjęcia i filmy zasypanych śniegiem ulic i zablokowanych dróg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CZYTAJ TEŻ: Gołoledź w Lubuskiem. Karambol pięciu tirów

Ostrzeżenia przed oblodzeniem

Jak podał TVN Meteo, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe pierwszego stopnia przed oblodzeniem i marznącym deszczem. Oblodzenia prognozowane są w pięciu województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podlaskim oraz w północnym subregionie lubelskiego. Ostrzeżenia przed marznącym deszczem wydano w województwie mazowieckim. Ostrzega się również przed mgłą w województwach: wielkopolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim i zachodniej strefie brzegowej.

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA TVNMETEO.PL

Czytaj ostrzeżenie IMGW przed oblodzeniem i marznącym deszczem na tvnmeteo.pl

Autor: mz//tka

Komentarze (65)

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone
  • Udostępnij komentarz w:
+ Dodaj komentarz
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.