• POWIAT. Alkohol i narkotyki oraz Stop probierz podczas akcji Listopadowy weekend

  Do poniedziałku potrwa policyjna akcja „Listopadowy weekend 2011". W jej ramach funkcjonariusze prowadzą także działania o kryptonimach „Alkohol i narkotyki" oraz „Stop Probierz", mające na celu eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców i ujawnianie przestępstw narkotykowych.

  W ramach weekendowych działań profilaktycznych na drogach znalazła się większa niż zwykle liczba policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz podległych jej komisariatów w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze. Ich zadaniem jest monitorowanie natężenia i zagrożeń w ruchu na drogach oraz zwracanie uwagi na wszystkie wykroczenia popełniane przez użytkowników dróg.

  - Policjanci w szczególności sprawdzają czy kierowcy nie jadą z nadmierną prędkością, czy nie kierują pod wpływem alkoholu lub narkotyków, czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy najmłodsi są przewożeni w fotelikach - mówi młodszy aspirant Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

  Podczas Święta Niepodległości w Oświęcimiu należy spodziewać się zmian w organizacji ruchu. W godz. 11-13 ulica Dąbrowskiego będzie nieprzejezdna od skrzyżowania z ulicą Nojego do ronda Płonki.

  Ponadto 11 listopada od 8 do 22 obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.
  Paweł Wodniak / www.FaktyOswiecim.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Podobne materialy