• ~piotrbaranowski_4fun ~piotrbaranowski_4fun

  Podaj rękę Ukrainie - Polski zespół na Majdanie

  Utwór Polsko-ukraińskiego zespołu Taraka zabrzmi w sobotę o 17:15 na ukraińskim Majdanie. "Ma to być międzynarodowy akt solidarności na linii Polska-Ukraina w związku z sytuacją panującą w tym kraju" - piszą członkowie grupy.

  Zespół zagra utwór "Podaj Rękę Ukrainie" , który odsłuchać można już także na YouTube'owym kanale TARAKATV (http://www.youtube.com/watch?v=CK1zEQAiVow). "Powstała wyjątkowa piosenka, która ma szansę stać się symbolem jedności i solidarności z zaprzyjaźnionym narodem ukraińskim w trudnej sytuacji" - napisali członkowie zespołu w liście otwartym.

  Utwór pojawi się również na specjalnej składance pod tym samym tytułem. Na niej znajdą się piosenki artystów z Polski i Ukrainy. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na rzecz pomocy ofiarom Majdanu w Kijowie.

  Lider zespołu Taraka - Karol Kus już od lat całym sercem angażuje się we współpracę z kulturalnymi środowiskami na Ukrainie. W tym czasie powstało wiele wspaniałych, artystycznych projektów polsko- ukraińskich pod patronatem Ministerstwa Kultury na Ukrainie  oraz Konsula Generalnego Rzeczypospolitej we Lwowie. Karol Kus na łamach Gazety Wyborczej brał czynny udział w polemice na temat stosunków polsko- ukraińskich z księdzem Isakowiczem.

  Zespół Taraka tworzą muzycy z Polski, Białorusi i Ukrainy. Liderem grupy jest Karol Kus, który jest m.in. autorem przeboju "Nie kłam, że kochasz mnie." z wyk.

  Ł. Zagrobelnego i E.Flinty.

   

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Podobne materialy